Hallgatói nagyköveteink

Kommunikáció- és médiatudomány - alapképzés

Szabados Dorina

Kommunikáció- és médiatudomány alapszakos hallgató

Mindenképpen olyan embernek ajánlanám ezt a képzést, aki extrovertált, szociális, kommunikatív, nyitott és szereti kiélni a kreativitását. Ezen a szakon naprakésznek kell lenni, hiszen percről-percre változnak a trendek, az infokommunikációs technológiák, így aki passzívan áll ezekhez a változásokhoz, vagy nem lehetőségként tekint rájuk, amiket alkalmazni lehet a munkái során, annak nem való ez a szak/szakma. Ezen kívül jó, ha egyedi vagy, vannak forradalmi ötleteid, melyekkel ki tudsz tűnni a tömegből. Fontos emellett az alkalmazkodókészség, hiszen ez egy olyan szakma, ahol emberekkel kell interaktív kapcsolatot kialakítani, de mindenki más, így értened kell az emberek nyelvén, tudni kell, kihez milyen módon szólsz hozzá.

Az egyetemen számos diákszervezet van, ahol szakmailag is lehet fejlődni. Az én szakomon nagyon tetszik, hogy az órák interaktívan zajlanak, az oktatók vendégelőadókkal dolgoznak együtt, amelyek még színesítik az órákat.

Témák, melyben Dorina segítségét kérhetitek:

• Általános információ a szakról
  • Diákszervezet ( Tourism Club)
  • Általános tanácsadás
  • Szakmai gyakorlat
  • Egyetemmel kapcsolatban álló mentorprogram (Protege mentorprogram)
  • Szabadidős tevékenységek
  • Szabadon választható tárgyak

E-mail cím: dorina.szabados@stud.uni-corvinus.hu

Kovács Gergely

Kommunikáció- és médiatudomány alapszakos hallgató

“Nekem elsősorban barátokat adott az egyetem. Itt alakult ki egy olyan társaság, akikkel igazán jól érzem magam, akikben megbízom. Ők egyben a szaktársaim is így maguk az egyetemi tanórák is sokkal kellemesebbek ezáltal. Emellett a kommunikáció és média szakon rengeteg olyan hasznos információval gazdagodtam, ami teljesen más perspektívából világítja meg azt a világot, amiben élünk.

A legjobb Corvinusos élményem szerintem a TDK szóbelim volt, mert annyira elütött minden eddigi élményemtől, hogy azt nehéz lenne kifejezni. Először tapasztaltam meg igazán a tudományos légkört (persze be kell valljam borzasztóan izgultam). Annyira újnak hatott az egész. Teljesen más úgy egy előadást tartani, hogy a hallagatóság nem a szaktársaidból áll és egy vizsgabizottság lesi minden szavad. Pont emiatt az éles helyzet miatt volt nagyon jó átélni egy ilyen szituációt.”

Témák, melyben Gergely segítségét kérhetitek:

• általános információ a szakról
  • szabadidős tevékenységek
  • egyetemi élet
  • általános tanácsadás
  • ösztöndíjak
  • szabválok
  • TDK (Tudományos Diákköri Konferencia)

E-mail cím: gergely.kovacs4@stud.uni-corvinus.hu

Az alábbi témákkal kapcsolatban pedig a felvi.corvinus@uni-corvinus.hu e-mail címen érdeklődhettek:

• általános tájékoztatás, segítség,
  • pontszámítás,
  • határidők,
  • felvételi/szintfelmérő vizsga,
  • felvételi felkészítő,
  • mesterképzési felvételihez kreditelismerési eljárás, stb.

Budapesti Covinus Egyetem

Kövess minket!

Felvételivel kapcsolatos technikai kérdésed van? – felvi.corvinus@uni-corvinus.hu

Hungary 1093 Budapest Fővám tér 8.

GEN.:2024.07.17. - 14:21:27