Hallgatói nagykövetünk

Marketing - mesterképzés

Szemenyei Cintia

Marketing mesterszakos hallgató

“Alapszakon volt szerencsém fél évet Svájcban tanulni, míg mesteren pedig Portugáliában. Úgy

gondolom, hogy ebben a Corvinus tényleg kiemelkedő a többi egyetem közül. Számos

partneregyetem van a világ összes táján, számos ösztöndíj lehetőséggel. Illetve a mesteres

hallgatók számára CEMS program lehetőség is van, ami a világon elég egyedi lehetőség.

A gyakorlatorientált oktatás elengedhetetlen a mai világban, hiszen fontos tudni, hogy pontosan tudjuk mit is csinálunk. Jó az elméleti alap, és sok esetben kell is, de az, hogy rögtön gyakorlatban is ki tudjuk próbálni magunkat, az sokban hozzátesz a megértéshez. A mester első évében nagyon sok esetet kaptunk különböző non profit cégektől és vállalatoktól, így sok területen kipróbálhattuk magunkat és meg is érthettük, hogy miről tanulunk. Ezek felett segített irányt találni, hogy a továbbiakban milyen területen szeretnénk elhelyezkedni.”

Témák, melyben Cintia segítségét kérhetitek:

• Általános információk a szakról
  • Nemzetközi lehetőségek
  • Egyetemi élet
  • Általános tanácsadás
  • Ösztöndíjak / ösztöndíj lehetőségek

Email: cintia.szemenyei@stud.uni-corvinus.hu

Yousra Rebbani

Marketing mesterszakos hallgató

“What can I tell you about Budapest? It’s great to live in a city that’s many people’s dream vacation destination. For Corvinus students, every day is a “study with a view” Instagram post caption material, especially with the school overlooking the Danube.

One of the things I like about Corvinus in general, is its diversity, there are students from all over the world. What I like about my program specifically is the quality professors as well as guest lecturers that we get to learn from.

You’re often told that you have to be confident, extraverted, and talkative to work in marketing. But the truth is, the field needs more empathetic introverts who care about more than just profit. So, introverted, or extraverted, talkative, or not, if you think Marketing is your calling, don’t hesitate to apply.”

Témák, melyben Yousra segítségét kérhetitek:

• Általános információk a szakról (General information about the programme
  • Egyetemi élet (University life)
  • Nemzetközi hallgatói élet (Life as an international student)
  • Miért ez a szak és Magyarország (Why I chose my program and Hungary)
  • Szabadidős tevékenységek (Free time activities)

Email: yousra.rebbani@stud.uni-corvinus.hu

Az alábbi témákkal kapcsolatban pedig a felvi.corvinus@uni-corvinus.hu e-mail címen érdeklődhettek:

• általános tájékoztatás, segítség,
  • pontszámítás,
  • határidők,
  • felvételi/szintfelmérő vizsga,
  • felvételi felkészítő,
  • mesterképzési felvételihez kreditelismerési eljárás, stb.
GEN.:2024.07.27. - 12:16:09