Ugrás a fő tartalomra
MUC_logo_feher_HU

CORVINUS

GELLÉRT CAMPUS

Elkezdődött az oktatás!​

A Gellért Campuson lesz órád és nem tudod, mit jelentenek a termek elnevezései? Szeretnéd tudni a nyitvatartást, ismerni a házirendet? Összeszedtünk neked minden hasznos gyakorlati információt.

A projekt számokban

0
kollégiumi férőhely
0
fő számára olvasóterem
0
fős adattér
0
m2 park
0
m2 oktatási tér
0
m2 közösségi tér
0
m2 sportolásra
0
m2 kutatás, fejlesztés terei

Elkészült a jövő Campusa!

2024 februárjában nyitott meg az ország legfenntarthatóbb épülete, a Corvinus Gellért Campus. A fejlesztés célja, hogy az Egyetem számára létrejöjjön egy hazánkban kiemelkedő, innovatív, inspiráló terekből álló, jövőorientált új Campus. Fontos új funkciói a csendes elmélyülésre lehetőséget adó olvasótér és az adattér, amely az adattudomány iránt érdeklődő hallgatók és oktatók adatvizualizációs kreatív tere.
A Campuson számos közösségi tér is létrejön, valamint az egyetem életében eddig hiánynak számító sportolási lehetőségeket is biztosít. A négyszintes kollégiumban 180 hallgató lakhat panormámás szobákban.

Az épület az Egyetemet fenntartó Maecenas Universitatis Corvini Alapítvány tulajdona. A lehetőségeket tehát az Alapítvány biztosítja, a fejlesztés tartalmának vízióját pedig az Egyetemmel közösen alakították ki.

Tudj meg mindent!

Ilyen volt–ilyen lesz

A csúszka jobbra-balra mozgatásával látható a kezdeti és a jövőbeli megjelenés.

New Project - 2023-04-11T143411.332New Project - 2023-04-11T143439.012
New Project - 2023-04-11T143805.90203

Az épület

Budapesti Corvinus Egyetem

Hírek

Egyedi koncepció

Budapesti Corvinus Egyetem
Budapesti Corvinus Egyetem
Budapesti Corvinus Egyetem
Budapesti Corvinus Egyetem
Budapesti Corvinus Egyetem

így készült a Gellért Campus

Kérdések és válaszok

A campusról

A Corvinus Gellért Campus a Budapesti Corvinus Egyetem újonnan felújított épülete, mely 2024. februárjában nyitotta meg kapuit. A Campus az Egyetemet fenntartó Maecenas Universitatis Corvini Alapítvány tulajdona, aki az Egyetem céljára készülő campusfejlesztési folyamatot irányította.  

 

Az épületegyüttes a Gellérthegy oldalában, a Ménesi út, a Kelenhegyi köz és a Mányoki út által határolt telken fekszik. A kooperatív oktatási terekben mintegy 680 hallgató tud egyszerre dolgozni, emellett egy majdnem 300 fős előadóterem is rendelkezésre áll. A csendes elmélyülést támogató olvasó térben egyszerre 50, az Adattérben 40 hallgató tud tartózkodni. A kollégium 2 és 3 ágyas szobáiban 180 hallgató kaphat férőhelyet. 

A fejlesztés két részből állt: A tartalmi tervezés az Egyetem Ménesi Campusfejlesztés Belső Világ Projektjének feladata volt. A Projekt tagjait az Elnöki Testület jelölte ki. A munkában azok vettek részt, akik birtokba veszik a Campust: hallgatók, oktatók-kutatók és az Egyetem egyes stratégiai és üzemeltetési feladataiért felelős kollégák. A külső szakértők által támogatott, fél évet felölelő, intenzív workshop sorozat eredménye egy átfogó campus-vízió és egy szakmai program volt, ami alapját adta az építészeti fejlesztésnek.  

A Campus LEED Gold fenntarthatóságiminősítés kritériumai szerint épült és működik, ami egyedülálló a magyar felsőoktatásban. Ezen túl az épület AA+ energiahatékonysági bizonyítvánnyal fog rendelkezni. Ez a gyakorlatban legfontosabbként azt jelenti, hogy az épület energiarendszere napelemekre és földhőszondás hőszivattyúkra épül, kiemelten jó a szigetelése, de például olyanokra is figyelemmel van, minthogy a fényszennyezés ne legyen a szükségesnél nagyobb.  

 

A fenntarthatóság a részletekben is megjelenik: izgalmas az újrahasznosított anyagból készült akusztikus falburkolat, amely a tanulási terekbe került, és az egyedülálló magyar innováció eredményeképp létrejött Litracon üvegbeton pult a bejárati csarnokban. 

A magasabbik, K torony felső szintjét meghatározó „korona”, a bejárati csarnokot díszítő, árfolyamdiagramok által inspirált lámpainstalláció, az Adattérbe kerülő, hetvenes évekbeli hálózatirányító tábla és a bejárat előtti lépcsőnél Csörgő Attila szobrászművész „Tökéletlen kockák” című szoborinstallációja.  

Oktatás

Az órák többsége a J torony 2., 3. és 5. emeletén lesz, valamint egyes géptermi órák a K toronyban. Az órákkal kapcsolatos részletek megtalálhatóak a Neptunban.  

 

A Campuson multifunkciós, együttműködésre ösztönző tanulási terek, projekt- és inkubációs terek, az Adattér elnevezésű adattudományi kreatív tér és egy Makerspace jött létre.  

A Campus oktatási termeit hibrid kollaboratív térnek hívjuk. Kialakításuk célja az volt, hogy a terem minél inkább alkalmas legyen a csoportos munkára, bármikor könnyen átrendezhető legyen. A terek többségében olyan minőségű az oktatástechnológia, hogy az, ha valaki online kapcsolódik be az órákba, semmi fennakadást nem fog okozni. 

Az új Campuson hagyományos könyvtár nem, de a csendes elmélyülésre lehetőséget adó olvasótermek, valamint egyéni és csoportos tanulási terek is elérhetőek. Mindemellett, a Campus fontos új funkciója lesz az “Adattér”, amely az adattudomány iránt érdeklődő hallgatók és oktató-kutatók számára készülő adatelemzési és adatvizualizációs kreatív hub-ként működik. 

A Corvinus Makerspace egy olyan közösségi tér, amely szervezett foglalkozások, inspirációs mintaprojektek segítségével kézzelfogható közelségbe hozza a gyártási technológiákat és az innovációt. Jelenleg 16 foglalkozás közül választhatsz, melyekről további információt az alábbi oldalon találsz. 

Az Adattér az adattudomány iránt érdeklődő hallgatók és oktatók adatvizualizációs kreatív tere.  

Kollégium

A Gellért Campus Kollégiuma közel 180 fő elhelyezésére alkalmas. A kollégiumban 2 és 3 fős, saját vizesblokkal ellátott, klimatizált szobák állnak a hallgatók rendelkezésre, az épület elhelyezkedéséből adódóan gyönyörű panorámával. A Campuson több közösségi tér, kert és egy Sport Center is található. 

 

Bővebb információk a kollégium aloldalán elérhetőek. 

Kollégiumi helyre a szemeszter kezdete előtt lehet – őszi félévben 5 vagy 10 hónapra, tavaszi szemeszterben 5 hónapra. A kollégiumi pályázati felhívás itt érhető el. 

 

A kollégiumokkal kapcsolatosan felmerülő kérdéseket a honlap Gellért Campus Kollégium aloldalán folyamatosan frissítjük, illetve a Kollégium vezetése írásban is tájékoztatja a hallgatókat az esetleges újdonságokról, tudnivalókról. Kérdés esetén a gellertkoli[@]uni-corvinus.hu lehet írni. Személyes ügyfélfogadás előre egyeztetett időpontban lehetséges. 

Sport

A közel 3000 m2 területű sportkomplexum egy külső üzemeltető bevonásával fog működni. Ez azt jelenti, hogy az egyetemi órák és foglalkozások mellett piaci alapon is működik majd a Sport Center. Az egyetemi polgárok, akik nem valamilyen egyetemi foglalkozásra érkeznek, a mindenkori belépőjegyek árából kedvezményt kapnak majd. 

A Corvinus Sport Centerben többféle sportolási lehetőség lesz elérhető: szeptembertől az egyetemi órákon felül lehetőség van a konditerem használatára, ahol kardio- és erőnléti gépek egyaránt helyet kapnak, lesznek csoportos órák és a benti és a külső csapatsportpályák is bérelhetők. A boulder-fal november közepére kerül be a medencetérbe. 

 

A hallgatók az első órájukon egy fizikai token-t fognak kapni az adott szemeszterre, amivel be tudnak lépni a beléptetőkapun. Ezt a tokent, minden órára magukkal kell hozniuk.  

A belépést követően az egyetemi kurzus előtt és után összesen 60 percet tartózkodhatnak az épületben. Amennyiben ezt az időt túllépik, az üzemeltető belépődíj megfizetésére kötelezheti őket (kivétel ez alól, ha valaki rendelkezik a Sport Centerbe bérlettel vagy belépőjeggyel.) 

A hallgatók az egyetemi órájuk előtt és után összesen 60 percet tartózkodhatnak az épületben. Amennyiben ezt az időt túllépik, az üzemeltető belépődíj megfizetésére kötelezheti őket (kivétel ez alól, ha valaki rendelkezik a Sport Centerbe bérlettel vagy belépőjeggyel.) 

Igen. A mászófal november közepére fog elkészülni. Ennek ellenére a hallgatók 2024. őszétől részt vehetnek falmászás órán is, ebben a félévben még külső helyszínen. 

 

Igen, 2024. őszétől szaunázási lehetőség is lesz a Corvinus Sport Centerben. 

SZABADIDŐ, KÖZÖSSÉGI ÉLET

Az épületben két büfé kap helyet: a földszinten van egy hot-dogot, szendvicseket, salátákat, snackeket és italokat kínáló Fresh Corner Café, a Sport Center recepciójánál pedig egy üdítőket, snackeket és a sportoláshoz kapcsolódó termékeket kínáló büfé. Emellett ételmelegítési lehetőség, több kávépont és automata is rendelkezésre áll.  

 

A Campuson számos közösségi tér van: lounge, olvasótér, Adattér, Makerspace, Rooftop (Tetőterasz) és a kert. Ezek a helyek nem csak pihenésre és lazításra szolgálnak, csoportmunkákhoz vagy elmélyült tanulás céljából is használhatóak. 

Igen, a Campus kialakításánál a fenntarthatóság az egyik legfontosabb szempont volt, ezért az épületet körülvevő park szerepe nagyon fontos volt a tervezés során. Az épület körül egy 1,1 hektáros, biodiverz park jött létre, ami nem csak az egyetemi polgárok, hanem bárki számára elérhető. 

Közlekedés

A Campus 5 perc sétára található Gárdonyi tértől és 7 perc sétára a Móricz Zsigmond körtértől, ahonnan számos tömegközlekedési eszköz elérhető (Fővám tér irányából a 47/49-es villamos, 4-es metró). 

 

A pesti épületektől hozzávetőleg 15-20 perc alatt érhető el tömegközlekedéssel az épület, 25 perc alatt gyalog és 10 perc alatt kerékpárral vagy rollerrel. Az órarendek tervezésénél figyelembe vesszük a két épület közötti közlekedéshez szükséges időt, sőt az a törekvés, hogy a Campus “egynapos” jellegű legyen.  

A Campus főbejáratánál és a kollégiumi bejáratnál is lehetőség van elhelyezni a bicikliket. 

A Campuson minimális számú parkolóhely lesz, az autóval érkezők a környező utcákban, vagy egy, a Campustól 5 perc sétára található parkolóházban tudnak megállni.  

 

A Gellért Campus főbejárata a Mányoki út 9. szám alatt található. Az épület akadálymentesen is erről az oldalról közelíthető meg. 

FENNTARTHATÓSÁG

Az épület felmelegedésének és a hőveszteségének elkerülése érdekében lényegében az összes külső homlokzaton állítható, külső árnyékoló rendszer található. Ezt alapvetően a központi épületfelügyeleti rendszer (automata) működteti, hogy a természetes megvilágítás és a hőterhelési viszonyok a legmegfelelőbbek legyenek. Az automata óránként vizsgálja felül a rendszer működését.  

Minden helyiségben található egy olyan vezérlő, egy modern „villanykapcsoló”, amivel a használók saját maguk szabályozhatják az összes energetikai rendszert, és ezzel döntően hozzájárulhatnak az épület energiatakarékos működéséhez. Hiába építettük be a legkorszerűbb épületgépészeti rendszereket, a takarékos működést a felhasználók nélkül nem lehet elérni.  

A fali vezérlők érintőképernyők, ahol miden funkciót ugyanazon a felületen lehet használni. A tudatos energiafelhasználást szolgálják, és lehetőséget adnak arra, hogy  

  • automatikusan állítsd a világítást, százalékpontonként szabályozva fényerőt (a nagyobb helyiségekben világítási zónánként külön is állítható a világítás); 
  • az igényeknek megfelelően változtatható a külső árnyékolók állapota és beállíthatók a belső árnyékolók – ha az adott helyiség több égtájjal határolt, akkor égtájanként;  
  • az egyetem által az épületfelügyeleti rendszerben beállított határértéken belül korlátozottan lehet változtatni egy-egy helyiség hőmérsékletet, +/- 2 fokkal; 
  • három kézzel változtatható és egy „automata” fokozatban állítható a ventilátor. 

Fontos tudni, hogy nyitott ablak mellett a fűtés (vagy a hűtés) és a ventilátor azonnal lekapcsol, így kerüli az „utca fűtését, hűtését”.  

Vágólapra másolva
X
×