Szeretnél belelátni a pénzügyi döntések mögötti matematikába?
Kurzusunkon a gazdasági élet sokféle területét szimuláljuk játékainkkal, ezek során a vállalkozások, a tőzsdézés, a befektetői döntések alapvető összefüggéseivel ismerkedhetsz meg. Vállalati pénzügyi esettanulmányokon keresztül fedezzük fel a befektetési és finanszírozási döntések alapjait. Ismerd meg, hogyan alkalmazzák a szakemberek a pénzügy-matematikai összefüggéseket a gyakorlatban, és legyél te is részese a gazdasági döntéshozatali folyamatoknak!
Ne maradj le, jelentkezz most!
• akiket érdekel a tőzsdei kereskedés világa, működésének törvényszerűségei
• játékos formában szeretnék elsajátítani az üzleti tervezés alapjait
• meg szeretnék tanulni a korlátozott erőforrásokért való versengés és együttműködés főbb szabályszerűségeit
Early bird jelentkezés esetén
Normál jelentkezés
esetén
• Bihary Zsolt PhD, fizikus, a Corvinus volt oktatója, a Morgan Stanley kutatója
• dr. Gulyás Éva, a Corvinus számviteli oktatója 26 éve, szakterülete az élmény alapú tanítás fejlesztése
• Daruka Magdolna PhD, a Corvinus oktatója 20 éve, vezető oktatási tanácsadó
• Dr. Mikáczó Éva, a Corvinus oktatója 30 éve, fő kutatási területe az élményalapú tanítás
• Vörösmarty Gyöngyi PhD, a Corvinus oktatója 30 éve, a Beszerzési menedzsment szakirányú továbbképzési szak felelőse, a Beszerzési Vezetői Klubnak alapítója és vezetőségi tagja. Az MTA Logisztikai Osztályközi Állandó Bizottságának titkára.
• Tőzsdei kereskedés 1. (2 óra) – a technikai kereskedésről, a piaci véletlenekről, árbuborékokról, a piacvezetők szerepéről
• Tőzsdei kereskedés 2. (4 óra) – a pénzügyi viselkedéstan – behaviour finance hatása, a horgonyszerep, a Vak majom effektus, a vezérürü jelenség, a győzelem átka, árbuborékok kialakulása
• Üzleti tervezési játék (12 óra) – vállalatok alapítása, beszerzés a szimulált üzleti környezetben, termelési, marketing- és értékesítési döntések meghozatala, a vállalati növekedési pálya megtervezése a számviteli rendszerek beépítésével.
• Szűkös erőforrások megosztása, centrum – periféria hatása (2 óra) – a csapatoknak egyenlőtlen világban, az erőforrásokat aszimmetrikusan elosztott világban kell termelési és értékesítési döntéseket hozniuk.
• Versengés és együttműködés (2 óra) – korlátozott erőforrásokért, piaci lehetőségekért való harc, a Nash-I egyensúly, versengés és kompromisszumkeresés
• Beergame (4 óra) – az ellátási láncok működésének, a szereplők összekapcsolódásának a logikáját modellezi. Segít átlátni azt, hogy a vállalatok az ellátási láncok tagjaként egy rendszerben töltenek be szerepet, melyben a koordináció, a kommunikáció és a struktúrák ismerete alapvető.
Fazekas Gergely, PhD
szakfelelős
egyetemi docens
Jelentős akadémiai pályafutással rendelkezik. PhD-jét a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen szerezte 2004-ben. Több egyetemi pozíciót töltött be, jelenleg a Budapesti Corvinus Egyetem docense. Kutatási területei közé tartozik a munkaerőpiac és az oktatás kapcsolata, valamint modern pedagógiai módszerek alkalmazása a gazdasági oktatásban.
1990 óta dolgozik a számvitel területén, jelenleg adjunktusként a Corvinus Egyetem Számvitel Tanszékén. Kutatási érdeklődése a számvitel oktatásának fejlődésére összpontosít. Korábban többek között a MOL-nál is dolgozott szakértőként.
A Budapesti Corvinus Egyetemen tanulva szerzett PhD fokozatot, és jelenleg egyetemi docensként dolgozik. Kutatási területei közé tartozik a fenntartható beszerzés és ellátási láncok. Oktatott tárgyai a beszerzés alapjai és stratégiája, valamint a tevékenységmenedzsment. Több tudományos és szakmai szervezet tagja, és számos díjat nyert kutatási és publikációs tevékenységéért.