Ugrás a fő tartalomra

Családi vállalkozások professzionalizációja

Megtanítjuk, hogyan tedd profivá a családi vállalkozásodat!

 A képzés célja, hogy a családi vállalkozásból érkező résztvevők (előd és/vagy utód, további családtagok) a lehető legrövidebb idő alatt megismerkedjenek a professzionalizáció részterületeivel, és saját vállalkozásukban professzionalizációs programot tudjanak elindítani. További cél, hogy a résztvevők helyzetjelentést és konkrét tanácsokat kapjanak a saját vállalkozásukról:  mik azok a részterületek, amelyekben erősek, és amelyekre építeni tudnak, és melyek azok, amelyekben gyengébbek, ezért fejlesztésre van szükségük.

A képzésünk tökéletes azoknak, akik...

családi tulajdonban álló vállalkozások alapítói, tulajdonosai, jelenlegi vagy potenciális felső- és középvezetői. Képzésünkre rajtuk kívül várjuk azok jelentkezését is, aki külső szakértőként, tanácsadóként, coachként stb. folyamatosan segítik egy-egy családi vállalkozás sikeresebb működését, vagy akik a hazai magánvállalkozásokat kiszolgáló tágabb ökoszisztéma részeként (bankárok, ügyvédek, adószakértők, tranzakciós szakemberek) rendszeresen kapcsolatba kerülnek családi vállalkozásokkal.  

Kérdés esetén írj a felnottkepzes@uni-corvinus.hu e-mail címre. 

Képzés információk

A képzés vezetője: Dr. Drótos György  

A képzés oktatói:  

  • Dr. Drótos György  
  • Dr. Kárpáti Soma  
  • Szabó Krisztofer  

Képzés hossza:

  • Két nap (1×10 tanóra + 1×8 tanóra = 18 tanóra).  
  • Egy tanóra 45 perc, a képzést kilenc 90 perces idősávban tartjuk, köztük szünetekkel.  

Képzés nyelve: magyar  

Képzés időpontja: 

  • 2025. január 28. 09:00-17:00 
  • 2025. január 29. 09:00-15:00 

A képzést a megfelelő számú jelentkező esetén indítjuk el. 

Az oktatás jelenléti formában történik. 

Early bird jelentkezés
esetén

br. 162 000 Ft  

Határidő: 2024. 12. 15.

Normál jelentkezés
esetén

br. 191 000 Ft  

Határidő: 2025. 01. 14.

A képzés tanterve

  1. óra
    Bevezető: családi vállalatok professzionalizációja, utódlás, generációváltás: fogalmi tisztázások, szakirodalom bemutatása, elméletek tisztázása (Interaktív feladat a saját vállalkozásuk bemutatásáról, aktuális helyzetükről.)  
  1. óra
    A családi vállalatok professzionálissá válásának részterületei bevezető: fogalmi tisztázások, szakirodalom bemutatása, elméletek tisztázása (Interaktív feladat, ahol a résztvevők elmondják a saját megértésüket, hogy mit jelent a professzionalizáció a vállalatuk esetén.) 

A professzionalizáció dimenzióknak bemutatása  

  1. óra
    A vezetők és a munkaerő professzionálissá válása: családtagok és munkatársak képzése, külső szakemberek és profi vezetők felvétele, tanácsadók megbízása stb.  
  1. óra
    A vállalatirányítás, az üzleti és funkcionális területek professzionalizációja: dokumentált stratégia; szabályozott szervezet; fejlett pénzügyi, controlling, marketing, HR stb. megoldások; integrált vállalatirányítási rendszer stb.  
  1. óra
    Az egyes dimenziókat frontálisan és strukturálisan is megértik a résztvevők, az elmélet megismertetését követően a saját vállalatukra kell alkalmazni a megismerteket: 
    • Azonosítani, hogy az ő területükön mit jelent.  
    • Azonosítani a vállalat jelenlegi gyengeségeit és erősségeit a professzionalizáció dimenzió mentén.  
    • Minden egyes dimenzió végén önreflexió és „lessons learned” blokk.  
    • Egy „mini projekttervet vagy akciótervet” készíteni az azonosított gyengeségek csökkentésére, erősségek kihasználására a képzés végére.  
  1. óra
    Professzionális üzleti és munkakultúra: külső megjelenés és kommunikáció, nemzetközi kapcsolatok, teljesítményelv, adatvezérélt működés. 
  2. óra
    A tulajdonos család és a vállalat kapcsolatának professzionálissá válása I.: családi alkotmány, családi tanács, utódlási terv stb. 
  3. óra
    A tulajdonos család és a vállalat kapcsolatának professzionálissá válása II.: utódlási terv stb. 
  4. óra
    Összegzés: A professzionálizáció dimenzióinak gyakorlati alkalmazása. 
    • Potenciálisan a résztvevők prezentálják az elkészített „mini projekt vagy akciótervüket”, amely értékelésre kerül a professzionalizáció elméleti és gyakorlati aspektusából.  
    • A csoport tagjai egymásnak is adnak visszajelzést, így fontos, hogy megvalósul a közös tanulás, tudásmegosztás. 

A képzés elvégzése után megszerzett kompetenciák...

A képzés célja a szisztematikus gondolkodás kialakítása, különösen annak megértése, hogyan érdemes a családi vállalkozásunkról gondolkodni. A résztvevők megismerik a családi vállalkozások professzionalizálódásának különböző részterületeit, amelyek támogatják a saját vállalkozásuk tudatos fejlesztését. 

A képzés során nemcsak a professzionalizáció alapvető területeit sajátítják el, hanem képessé válnak azonosítani a saját vállalkozásuk vagy munkahelyük szempontjából releváns dimenziókat. Emellett összekapcsolják a gyakorlati tapasztalataikat az elméleti tudással, ezzel megteremtve egyéni fejlődési útjukat a professzionalizáció felé.

Szakfelelősi köszöntő​

Üdvözöllek a Családi vállalkozások professzionalizációja képzésen.

A képzésen a családi vállalkozások professzionalizációjának nemzetközileg ismert és a gyakorlatban is bizonyított modellje alapján szisztematikusan tekintjük át azokat a részterületeket, amelyek fejlesztést igényelhetnek. A résztvevők vállalkozásaik gyors diagnózisát követően egyéni akcióterveket készítenek, amelyeket az oktatók és a csoport többi tagjai közösen véleményeznek.  

Budapesti Corvinus Egyetem

Dr. Drótos György

szakfelelős

egyetemi docens

Tudj meg mindent a jelentkezésről! Iratkozz fel hírlevelünkre!

Oktatóinkról

Dr. Drótos György
Dr. Drótos György Budapesti Corvinus Egyetem, egyetemi docens
Tovább olvasom
Közel három évtizedes párhuzamos egyetemi és vezetői tanácsadói karrier után Prof. Dr. Horváth Péter felkérésére elkészítette a Corvinus Családi Vállalatok Központ megvalósítási tervét. A kezdetben két német alapítvány által finanszírozott Központot megalakulása óta, 2017-től vezeti. Az elmúlt években a Központ két-két éves programok keretében elvégezte a hazai családi vállalatok reprezentatív felmérését, illetve elemezte utódlásuk helyzetet. Jelenleg pedig a professzionalizációjuk vizsgálata zajlik. A Központ főként e kutatások révén számos hazai és nemzetközi tudományos publikációt, illetve gyakorlati ajánlást jegyez, valamint két munkatársa is sikeresen védte meg az e témakörben írt doktori értekezését. További négy doktori disszertáció elkészítése folyamatban van.
Dr. Kárpáti Soma
Dr. Kárpáti SomaBudapesti Corvinus Egyetem, Adjunktus
Tovább olvasom
2024-ben szerzett doktori fokozatot a Gazdálkodástani Doktori képzés stratégiai menedzsment specializációján, a Budapesti Corvinus Egyetemen. Doktori témája a családi vállalatok professzionalizációja és versenyképessége. Jelenleg a stratégiai menedzsment tanszék munkatársa, valamint a Családi Vállalatok Központ tagja. Akadémiai jelenléte mellett aktívan dolgozik a versenyszférában is, éveken át menedzsment-tanácsadóként dolgozott és hazai családi vállalatoknak adott tanácsot, valamint multinacionális vállalatoknak (magyar és nemzetközi) egyaránt. Oktatási és kutatói tevékenysége mellett jelenleg a Unisys Corporation szenior változásvezetési tanácsadója.
Szabó Krisztofer
Szabó KrisztoferBudapesti Corvinus Egyetem, egyetemi tanársegéd
Tovább olvasom
Szakmai munkássága során már fiatalon elkezdett foglalkozni a családi vállalkozásokkal, melyhez korábbi Svájcban töltött egyetemi tanulmánya adott kiváló alapot, és hasznosítja az ott megszerzett tudást a gyakorlati életben és az oktatásban egyaránt. A (családi) vállalkozói gyakorlati tapasztalatait beleépíti az egyetemi előadásaiba is, összekapcsolva azokat az elméleti aspektusokkal. Jelenleg a Vállalkozásfejlesztés és -menedzsment Tanszék egyetemi tanársegédje, kutatási témája során a családi vállalkozások és a vállalkozói motiváció kapcsolatát vizsgálja, továbbá tagja a Corvinus Családi Vállalatok Központnak. Fontosabb oktatott kurzusai közé tartoznak alap- és mesterszakos, szakirányú továbbképzéses tárgyak is, vállalkozásindítás, vállalkozásfejlesztés és családi vállalatok témában.
Előző
Következő
Vágólapra másolva
X
×