
Corvinus Doktori Iskolák Online Nyílt Nap 2025
Érdekel a PhD képzés? Kérdéseid vannak a felvételiről? Csatlakozz Online Nyílt Napunkhoz, ahol a doktori iskolák vezetői megosztják tapasztalataikat, és válaszolunk minden felmerülő kérdésedre!
A 21. század tele van ijesztő és izgalmas kihívásokkal,mint a klímaváltozás, a digitalizáció, a biodiverzitás csökkenése, a globalizáció és migráció, az ivóvízhiány és a társadalmi egyenlőtlenségek. Ezek közül a legtöbb kapcsolódik a fenntarthatósághoz. Új ötletekre, friss nézőpontokra és fiatalos kreativitásra van szükség ahhoz, hogy hatékonyan lépjünk fel a problémákkal szemben, és kihasználjuk a technológiai és társadalmi innovációk által nyújtott lehetőségeket!
Programunk izgalmas kutatási lehetőségeket kínál azon doktorjelöltek számára, akik elkötelezettek a 21. század égető fenntarthatósági kihívásainak kezelésében. Ismerd meg az egyéni és vállalati magatartásminták gazdasági mozgatórugóit, és találj innovatív válaszokat az ökológiai problémákra!
Alaptárgyaink bevezetnek a fenntarthatóság aktuális kihívásaiba, és megvitathatod a a nagy hatást gyakorló gondolkodók nézeteit.
Megtanulod a kvantitatív és kvalitatív kutatási technikákat, amelyek alapvetőek a transzdiszciplináris kutatáshoz.
Aktív részese leszel kutatási projekteknek és oktatási eseményeknek, és publikálhatsz nemzetközi folyóiratokban.
Lehetőséged adódik arra, hogy együtt dolgozz másokkal, köztük NGO-kkal és döntéshozókkal, így a kutatásod hatása valóban érezhető lesz.
Programunk sokszínű témákkal és témavezetőkkel vár, akik nemcsak a fenntarthatóság terén, hanem a turizmusban, agrárgazdaságban és üzleti etikában is izgalmas lehetőségeket kínálnak.
A Doktori Program Igazgatója
A Doktori Iskola Vezetője
Érdekel a PhD képzés? Kérdéseid vannak a felvételiről? Csatlakozz Online Nyílt Napunkhoz, ahol a doktori iskolák vezetői megosztják tapasztalataikat, és válaszolunk minden felmerülő kérdésedre!
Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy automatikusan megkapd a továbbtanulással és a felvételivel kapcsolatos legfrissebb információkat!
Tantervünk a transzdiszciplináris kutatáshoz elengedhetetlen kantitatív és kvalitatív készségekkel is felvértezi a hallgatókat. A PhD-hallgatók dolgozhatnak az akadémiai körökön kívüli partnerekkel, például nem kormányzati szervezetekkel, állampolgárokkal és döntéshozókkal, amely növelheti a kutatás hatását. Aktívan részt vesznek a kutatási projektekben és az oktatási tevékenységekben, és arra ösztönözzük őket, hogy magas színvonalú nemzetközi folyóiratokban publikáljanak.
A program kiemelkedik a témavezetők sokszínűségével. Nemcsak a fenntarthatósággal szoros kapcsolatban levő területeken kínál kutatási lehetőségeket, hanem a turizmus, az agrárgazdaság és az üzleti etika konvencionálisabb területein is.
A kutatási érdeklődés előnyben részesített területei (kapcsolattartókkal):
Fenntarthatóság-központú üzleti modellek (SBM-ek) különböző ágazatokban és/vagy az SBM-ek fogyasztói elfogadottsága.
Alacsony szén-dioxid-kibocsátású életmódok és azok inkluzív módon történő megvalósítása. Fókuszterületek: a termékek tartóssága és a háztartási energia.
A fenntarthatóságra nevelés hatásának mérése
Az ökológiailag tudatos vállalkozás és az antropocén kihívásai
Az antropocén többszörös válságára reagáló üzleti etikai elméletek és gyakorlatok.
Az éghajlatváltozás hatása az élelmiszer-ellátási láncra globális szinten.
Az élelmiszerek minősége és a rövid ellátási láncok hatása.
A mesterséges intelligencia kihívásai és lehetőségei a fenntartható turizmusirányításban
A témákkal kapcsolatos további információért látogassa meg a Fenntartható Fejlődés Intézet honlapját.
A felvételi eljárás általános szabályait az EDSZ 15. paragrafusa tartalmazza, ami ide kattintva érhető el.
A beadandó dokumentumok listája ide kattintva érhető el!
A felvételi jelentkezési kérelemben a jelentkezőnek meg kell jelölnie, hogy melyik programra jelentkezik.
A felvételi vizsgára jelentkezőnek előzetesen (a jelentkezési dokumentáció benyújtását megelőzően) egyeztetnie kell az adott programigazgatóval, a támogatás tényét alátámasztó írásos programigazgatói ajánlást a felvételi anyaghoz csatolni szükséges.
A jelentkezőknek a kutatási tervet angol nyelven kell benyújtaniuk. A szóbeli interjú nyelve az angol.
A jelentkezés során beadandó kutatási terv elvárt terjedelme 5 oldal hivatkozások nélkül. A kutatási terv javasolt szerkezete a Doktori Iskola működési szabályzatának 2. mellékletében található.
Doktori Iskolába az előzetes szakmai-tudományos teljesítmény értékelése, valamint írásbeli és szóbeli felvételi vizsga alapján programra történik a felvétel.
A szóbeli vizsga a jelentkező motivációjának, szakterületi elkötelezettségének és oktatásikutatási feladatok ellátására való alkalmasságának megítélését szolgálja
A felvételi döntés a beadott jelentkezési anyagok előzetes véleményezésén és a szóbeli meghallgatás eredményén alapul.
A felvételi vizsga pontozási rendszere a Doktori Iskola működési szabályzatának 1. mellékletében található.
Iroda: E épület 235.
E-mail: gdi_phd@uni–corvinus.hu
A programmal kapcsolatos tájékoztatásért, személyes megbeszélésért és támogató levélért vegye fel a kapcsolatot Csutora Mária programigazgatóval.
Adminisztratív ügyekben Czumpf Brigittát keressék.
A Doktori Program Igazgatója
Referens - végső disszertáció benyújtás és védés
A Doktori Iskola Vezetője
Referens - tanulmányi ügyek