A Corvinus Gellért Campuson működik egy különleges műhely, a Makerspece, ahol a két kezeddel alkothatsz workshopok keretében. Ezek a foglalkozások segítenek csökkenteni a stresszt és növelni a kreativitásod, miközben megismerkedhetsz számos technikával, amit lehet, hogy korábban nem ismertél.
A Corvinus Makerspace egy olyan közösségi tér, amely szervezett foglalkozások, inspirációs mintaprojektek segítségével kézzelfogható közelségbe hozza a gyártási technológiákat és az innovációt. Egy barátságos, befogadó környezet, ami otthonként szolgál saját projektjeid létrehozásának. A legtöbb foglalkozásra semmilyen eszközt nem kell hoznod és nem igényel előzetes tudást.
Példafeladatok segítségével alapszinten elsajátíthatod a Shapr3D modellező alkalmazás használatát.
Példafeladatok segítségével alapszinten elsajátíthatod a Canva és Procreate alkalmazás használatát.
A workshop célja, hogy a résztvevők alapszinten megtanuljanak varrni, azért, hogy későbbiekben saját ruháidat is meg tudd javítani. Egyszerű, de stílusos mintaprojekteket visznek végig kézi és gépi varrás segítségével.
Naptárt, vagy notepad-ot készíthettek, magatok által választott kötészeti papírokat és cérnákat felhasználva. A folyamat végén igény szerint UV nyomtatással személyre szabhatod alkotásodat.
Megismerkedhetsz a linómetszés alapjaival. Az általad választott motívumokat UV nyomtatjuk a linóleumra és azt manuálisan dolgozzátok fel. A folyamat végén saját művészi printeket készíthettek.
Megismerkedhetsz a kézi hímzés alapjaival. Az általad választott motívumokat UV nyomtatjuk a textiliára és azt manuálisan hímezheted fel.
Megismerkedhetsz a kalligráfiai technikák alapjaival, elsőként monogramod, majd egy általad választott, egyetemmel kapcsolódó szó művészi leképezésével.
Manuális megmunkálással (vágás, hajtogatás, ragasztás) dekoratív célú kedves tárgyakat készíthetsz papírból.
Magad készítheted el egyetemi merch csomagodat (kitűző, notepad, póló, totebag) manuális technikák és digitális eszközök segítségével.
Bevezetés a villanyszerelés alapjaiba. Megtanulhatod, hogyan ellenőrizd, hogy folyik-e áram egy rendszerben. A szerelés során megtanulhatod az alapvető szerszámhasználatot (csípőfogó, kábelcsupaszodó, érvég-hüvelyező), majd egy próbapadon összeszerelhetsz egy lámpát.
Példafeladatok segítségével alapszinten megismerkedhetsz a micro:bit mikrovezérlő programozásával; a Shapr3D modellezőprogrammal egy olyan készülékház modelljét módosíthatod, melyet 3D nyomtatás és lézervágás segítségével készítesz el. A workshop végén egy viselhető kis eszközt kapsz, általad tervezett interakcióra. Az eszköz újraprogramozható.
Megtanulhatod a tudatos Midjourney prompt szerkesztést és önálló alkotásokat tervezhetsz az AI segítségével digitális nyomtatásra.
Nyitott forráskódú projektek segítségével megismerkedhetsz a fóliavágó és a 3D nyomtató kezelésével, majd példafeladatok segítségével alapszinten elsajátíthatod a Shapr3D modellező alkalmazás használatát. A workshop végére az általad kiválasztott IKEA tárgyhoz kapcsolódó kész projektet áttervezve készítheted el tárgyukat 3D nyomtatással vagy fóliavágással. A részvétel feltétele a két threshold user journey való részvétel (3D modellezés; Grafikai tervezés).
Megismerkedhetsz a 3D nyomtató kezelésével, majd példafeladatok segítségével alapszinten elsajátítod a Shapr3D modellező alkalmazás célorientált használatát. A workshop alatt egy vázaformát tervezhetsz önállóan és ezt készítjük el 3D nyomtatással.
A workshop során térbeli diagrammokat és gráfokat hozunk létre 3D nyomtatás, lézervágás és UV nyomtatás segítségével. Alapszinten tanulunk grafikai tervezést és 3D modellezést.
Megismerkedhetsz a porcelán 3D nyomtató kezelésével kisméretű tárgyak nyomtatása segítségével. A modellező ismereteket tovább fejlesztjük és mentorálás segítségével önálló tárgyak nyomtatására nyílik lehetőséged a nyitvatartási időszakban.