Válaszd a Corvinus kettősdiploma-programjait!
Kettő lett, maradhat? Jelentkezz január 20 – február 3 között!
Fontos, hogy kétlépcsős pályázás zajlik, így az intézményeket január 27. 10:00-ig meg kell jelölnöd, különben nem tudsz pályázati kérelmet benyújtani!
Pályázati időszak a 2025/2026-os tanévre: 2025. január 20 – 2025. február 03. hétfő 15:00
Hogy néz ki a kétlépcsős pályázás?
A korábbi pályázati időszakoktól eltérően, idén nem lesz lehetőség hiánypótlásra.
A kettősdiploma-programok kiváló lehetőséget kínálnak arra, hogy a Corvinuson folytatott tanulmányaiddal párhuzamosan egy külföldi partnerintézmény képzését is elvégezd, így egyszerre két országban két diplomát szerezz!
Az EBS Business School Németország egyik vezető üzleti iskolája, amely rendelkezik a rangos AACSB akkreditációval. Az EBS-t 1971-ben alapították és egyedülálló campusszal büszkélkedhet, amely egy történelmi kastélyból és a Rajna partján épült korszerű oktatási létesítményből áll Frankfurttól nem messze. Az EBS Business School együttműködik több mint 200 nemzetközi szervezettel és partneregyetemmel, valamint jól ismert tudományos kiválóságáról és vállalkozói szemléletéről.
A részvétel feltételei
A program jellemzői
A Kedge Business School Franciaország legnagyobb független üzleti iskolája és egyike azon kevés intézménynek, mely rendelkezik a három legnagyobb és legbefolyásosabb akkreditációval: EQUIS, AMBA és AACSB. A Kedge Franciaország vezető menedzsment kutatóintézete, a Financial Times rendszeresen beválasztja a Top 40 Európai Business and Management intézmény közé.
A részvétel feltételei
A program jellemzői
A Católica Porto Business School a festői Portóban található, amely nem csak gazdag történelmével és sokszínűségével, de modern, kozmopolita hangulatával is vonzza a külföldön tanulni vágyókat. Fontos megemlíteni, hogy a Católica Porto hármas akkreditációval (EQUIS, AMBA, AACSB) büszkélkedik, melyet a világ üzleti iskoláinak csak 1%-a tudhat magáénak. Ezek az akkreditációk garanciát nyújtanak arra, hogy valóban kiváló színvonalú, a nemzetközi minőségi sztenderdeknek megfelelő, naprakész tudást nyújt az intézmény.
A részvétel feltételei
A program jellemzői
A Kedge Business School Franciaország legnagyobb független üzleti iskolája és egyike azon kevés intézménynek, mely rendelkezik a három legnagyobb és legbefolyásosabb akkreditációval: EQUIS, AMBA és AACSB. A Kedge Franciaország vezető menedzsment kutatóintézete, a Financial Times rendszeresen beválasztja a Top 40 Európai Business and Management intézmény közé.
A részvétel feltételei
A program jellemzői
A Liège-i Egyetem a belgiumi francia közösség egyik jelentős állami egyeteme, amely Vallóniában, Liège-ben található. A több, mint 24000 hallgatóból álló élénk közösség körülbelül 24%-a nemzetközi diák, a világ 130 országából. Az egyetem AACS és EQUIS akkreditációkkal rendelkezik.
A részvétel feltételei
A program jellemzői
A Passaui Egyetem egy magas színvonalú, világszinten elismert egyetem Európa szívében. A Passaui Egyetem a világ egyetemeinek legjobb 20%-a közé tartozik, Németország vezető menedzsment kutatóintézete. A város könnyen megközelíthető Budapestről vonattal és autóval, és a megélhetési költségek Budapesthez hasonlóak. Bajorország számos nemzetközileg sikeres technológiai vállalatnak ad otthont, magas életszínvonalat és kiváló karrierlehetőségeket kínálva lakosainak. Mindez a gazdag kultúrával és az alsó-bajor hagyományokkal együtt Passaut kiváló életminőségű várossá teszi.
A részvétel feltételei
A program jellemzői
Kettő lett, maradhat? Jelentkezz január 20 – február 3 között!
Idén egy írásbeli felvételi megírásával, illetve – ahol van szóbeli, ott sikeres szóbelivel – juthatsz be és ezzel nyerhetsz Corvinus Ösztöndíjas helyet. Illetve, ha legalább jó minősítésű Corvinusos diplomával rendelkezel, kiválthatod az írásbeli felvételit.
A kettősdiploma-programok lehetőséget biztosítanak arra, hogy egy hallgató a saját egyetemének képzésével párhuzamosan egy külföldi partnerintézmény képzését is elvégezze, ezzel egyszerre két diplomát szerezve. A program általában rövidebb ideig tart, mintha a két egyetem képzését külön-külön végeznéd el. A programtól függően adott szemesztereket töltesz külföldön és meghatározott tárgyakat kell elvégezned. Ez egy remek lehetőség nemzetközi tapasztalat szerzésére, más kultúrák megismerésére.
A jelentkezés a részképzés pályázat keretein belül zajlik. A regisztráció a NEPTUN-ban, kérvény leadásával történik, ekkor szükséges benyújtani az iratokat, igazolásokat. Majd februárban várható egy személyes beszélgetés az adott program felelősével, aki eldönti, hogy a jelentkező alkalmas-e a kettősdiploma-képzésben való részvételre. A döntő feltételek a tanulmányi átlag, nyelvtudás és motiváció.
Nyelvvizsga igazolás, tanórán kívüli tevékenységek (önkéntesség, verseny stb.) igazolása.
A külföldön töltött félévek idejére Pannóniaösztöndíjra lehet pályázni. A kettősdiploma-programra nyert hely nem garantálja a Pannónia ösztöndíj elnyerését.
A pályázás a 2025/2026-os tanévre január 20.-február 3. között zajlik.
A Double Degree két szempontból is értékes. Az egyik, hogy a program végén rögtön két diplomát szerzel, akár ugyanannyi idő alatt, mintha csak a Corvinus képzését végezted volna el. Ezen kívül a vállalatok szívesen alkalmaznak olyan frissdiplomásokat, akik rendelkeznek külföldi tapasztalattal. Ez bizonyítja, hogy magas szinten beszélsz egy idegen nyelvet, emellett ismered egy másik ország gazdaságát, társadalmát, munkakörnyezetét, kultúráját is.
A kettősdiploma-programnak nincs külön költsége. A külföldön töltött szemeszterekben a Corvinuson is ugyanúgy aktív státusszal rendelkezel. Az ösztöndíjasoknak a külföldön töltött félévekért sem kell fizetniük, az önköltséges képzésben felvételt nyert hallgatók pedig a magyar tandíjat fizetik, hiába magasabbak esetlegesen a tandíjak a nyugat-európai egyetemeken.
A külföldi képzés során ugyanazt a tandíjat fizeted, amit egyébként is előír a Corvinus. Tehát ha egyébként ösztöndíjas hallgató vagy, akkor nem kell tandíjat fizetned.
Igen. Alap- és mesterképzésen is jelentkezhetsz Double Degree-re.
Minimum B2 középfokú komplex nyelvvizsga németből a Passau Egyetemre jelentkezőknek, minimum B2 középfokú komplex nyelvvizsga angolból a többi programra.
Double Degree program keretében ugyanazokkal a követelményekkel szembesülsz, mint a partnerintézmény diákjai. Nagyjából arra kell készülni, ami a Corvinuson is tapasztalható.
Minden jelenleg meghirdetett DD programunkra első évben lehet jelentkezni. Alapképzésben tanuló hallgatók jellemzően egy évet töltenek a partneregyetemen, mesterképzések esetében egy vagy két szemeszter a kinti tanulmányi idő.
A Double Degree program elvégzése után a hallgató két egyenértékű diplomát kap, egyet a Corvinusról, egyet a partneregyetemről.
Minimum 3.0-ás átlag szükséges a jelentkezéshez.
Nincs.
Igen. A partneregyetemmel történő megegyezéstől függően vagy itthon, vagy a külföldi egyetemen kell megírnod a szakdolgozatot. A záróvizsga általában közös bizottság előtt zajlik.
A kettősdiploma-képzés a két egyetem tárgyainak kölcsönös elismerésén alapul. Ezért ha az egyik képzésen csúszol, a másik egyetem diplomáját sem kaphatod meg a végzésig.
Amennyiben valamilyen okból nem folytathatod a tanulmányaidat a Double Degree Programban, de valamelyik fél képzésén a továbbiakban is részt veszel, a képzésben való részvételhez kapcsolódó önköltség összegét és viselésének módját a fél joghatósága szerinti jogszabályok keretei között önállóan határozza meg, és intézkedik a szükséges dokumentációk elkészítéséről.
Minden Double Degree programban a Corvinus és a partneregyetem közösen kialakítanak egy összehangolt tantervet, amiben előírják az elvégzendő kurzusokat. Mindkét egyetemen az elvégzett kreditek kölcsönösen elismerésre kerülnek, ez alapján kerül kiadásra a két oklevél.
Jellemzően egy félév alatt 30 kreditet, tehát két félév alatt 60 kreditet kell teljesíteni.
Ez a partneregyetem hatásköre. Alapvetően ugyanazok a lehetőségek illetnek meg, mint bármely más hallgatót.
Ez alapvetően ország-függő. Ezen az oldalon érdemes tájékozódni: NUMBEO
A pályázati felület ezen része nem nyílik meg 28-a előtt. Annak érdekében, hogy a kérelem indulásakor már minden dokumentum rendelkezésedre álljon, már most elindíthatod az egyéb tevékenységek igazolásához szükséges dokumentumok beszerzését (az alkalmazandó sablonokat ITT találod), illetve az igazolások (így például a TDK/OTDK eredmények, versenyek, nyelvvizsga dokumentumok) előkészítését.