Ugrás a fő tartalomra

Pénzügyi Menedzsment és Számvitel Doktori Program

Programunkban arra vállalunk elkötelezettséget, hogy hallgatóink a pénzügyi menedzsment és számvitel kutatásokban kiváló tudományos eredményeket érjenek el. A programban szilárd alapot kívánunk biztosítani ahhoz, hogy az aktuális és releváns pénzügyi, illetve számviteli kutatási kérdéseket a doktoranduszok megalapozott empirikus és elméleti eszközökkel vizsgálják, valamint ezeket az eszközöket, módszereket elsajátítsák. A témák elemzése során különös hangsúlyt helyezünk a pénzügyi és számviteli kérdések vállalati és menedzsment kapcsolódására.  

A programot elsősorban azon hazai és nemzetközi jelentkezőknek ajánljuk, akik szilárd pénzügyi vagy számviteli háttérrel rendelkeznek, érdeklődnek az empirikus megközelítések alkalmazása és nyitottak a közgazdasági jelenségek magyarázatára. E jelenségek kapcsolódhatnak egy konkrét gyakorlati/elméleti problémához, illetve kötődhetnek a tágan értelmezett fenntarthatósági, illetve a mesterséges intelligenciával kapcsolatos kihívásokhoz. 

Budapesti Corvinus Egyetem

Havran Dániel

A Doktori Program Igazgatója ​​​

Budapesti Corvinus Egyetem

Fertő Imre

A Doktori Iskola Vezetője​

„Egyszerre kutatom, művelem és oktatom a doktori témámat”

Hartyándi Mátyás Jenő PhD-története 

“The past years were full of self-development”

The PhD story of Yuling Wei

Légy informált!

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy automatikusan megkapd a továbbtanulással és a felvételivel kapcsolatos legfrissebb információkat!

Miért a Pénzügyi Menedzsment és Számvitel Doktori Program?

A Pénzügyi menedzsment és számvitel doktori program célja, hogy magas színvonalú tudományos tanulmányok kidolgozására alkalmas kutatókat képezzen, és felkészítse őket sikeres akadémiai karrierre. Továbbá, hogy segítse a hallgatókat a kérdésfeltevésben, az elméleti modellezés, valamint empirikus vizsgálatok eszköztárának használatában. Célja, hogy előre mozdítsa és támogassa a doktoranduszok, majd a végzettek tudományos fejlődését, szélesítse kutatási szakértelmüket, ami majd képessé teszi őket arra, hogy eredményeikkel releváns tudományos hozzájárulást érjenek el választott területükön.

A PhD kutatás preferált területei jelenleg a következők:

Azoknak, akik érdeklődnek a Pénzügyi Menedzsment és Számvitel Program iránt, javasolt, hogy kutatási témáikat a program fő hozzájárulói, a Pénzügyi Intézet vagy a Számvitel és Jogi Intézet egyik fő kutatási irányához igazítsák. Ezek az általános diszciplináris területek a következőket foglalják magukban:

  • Számvitel (AEA JEL: „M”)
  • Vállalati pénzügyek és irányítás (AEA JEL: „G3”)
  • Pénzügyi intézmények és szolgáltatások (AEA JEL: „G2”)
  • Pénzpiacok (AEA JEL: „G1”)

Többek között, de nem kizárólag az alábbi területeken kutatni kívánókat várjuk:

Számvitel, könyvvizsgálat, pénzügyi eszközkezelés, banki szolgáltatások, viselkedésalapú pénzügyek, kötvények, kamatlábak, betétgyűjtő intézetek, mikrofinanszírozás, jelzáloghitelezés, vállalati pénzügyek, vállalatirányítás, vállalati kockázatkezelés, vállalatértékelés, ESG befektetések, befektetési elemzés, pénzügyi intézmények, pénzügyi szolgáltatások, pénzpiacok, pénzügyi kockázatkezelés, háztartási pénzügyek, piaci likviditás és volatilitás, valamint az ingatlanalapok finanszírozása.

Felvételi információk

A felvételi eljárás általános szabályait az EDSZ 15. paragrafusa tartalmazza, ami ide kattintva érhető el.

A beadandó dokumentumok listája ide kattintva érhető el!

A felvételi jelentkezési kérelemben a jelentkezőnek meg kell jelölnie, hogy melyik programra jelentkezik.

A felvételi vizsgára jelentkezőnek előzetesen (a jelentkezési dokumentáció benyújtását megelőzően) egyeztetnie kell az adott programigazgatóval, a támogatás tényét alátámasztó írásos programigazgatói ajánlást a felvételi anyaghoz csatolni szükséges.

A jelentkezőknek a kutatási tervet angol nyelven kell benyújtaniuk. A szóbeli interjú nyelve az angol.

A jelentkezés során beadandó kutatási terv elvárt terjedelme 5 oldal hivatkozások nélkül.  A kutatási terv javasolt szerkezete a Doktori Iskola működési szabályzatának 2. mellékletében található:

Doktori Iskolába az előzetes szakmai-tudományos teljesítmény értékelése, valamint írásbeli és szóbeli felvételi vizsga alapján programra történik a felvétel.

Az írásbeli vizsga a gazdálkodás- és szervezéstudományok területét, különösképpen a kutatásmódszertanban és a jelentkező által választott specializáció tárgykörében való jártasságot érinti.

A szóbeli vizsga a jelentkező motivációjának, szakterületi elkötelezettségének és oktatásikutatási feladatok ellátására való alkalmasságának megítélését szolgálja

A felvételi döntés a beadott jelentkezési anyagok előzetes véleményezésén és a szóbeli meghallgatás eredményén alapul.

A felvételi vizsga pontozási rendszere a Doktori Iskola működési szabályzatának 1. mellékletében található:

Légy informált!

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy automatikusan megkapd a továbbtanulással és a felvételivel kapcsolatos legfrissebb információkat!

Kapcsolat

Iroda: E épület 235.

Kérjük emailben egyeztessen időpontot személyes konzultáció előtt!

Budapesti Corvinus Egyetem

Dr. Csutora Mária

A Doktori Program Igazgatója ​​​

Budapesti Corvinus Egyetem

Herman Mónika

Referens - végső disszertáció benyújtás és védés

Budapesti Corvinus Egyetem

Fertő Imre

A Doktori Iskola Vezetője​

Budapesti Corvinus Egyetem

Czumpf Brigitta

Referens - tanulmányi ügyek

Vágólapra másolva
X
×