
Hikmat Mursalzade értekezéstervezet védése
Meghívó a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástani Doktori Iskola által rendezett Hikmat Mursalzade értekezéstervezet vitájára.
A Corvinus Doktori Iskolák (CDI) a Budapesti Corvinus Egyetem négy doktori iskolájának munkáját összehangoló szervezet. A Corvinus Szenátusa által 2017–ben alapított Corvinus Doktori Iskolák elsődleges feladata a doktori (PhD) képzés egységes adminisztrációjának működtetése, a minőségbiztosítási folyamatok nyomon követése, a képzés fejlesztését szolgáló innovációk koordinálása, a doktori iskolák közötti szinergiák kihasználásának elősegítése. A Corvinus Doktori Iskolák szoros kapcsolatban áll az Egyetemi Doktori Tanáccsal (EDT) és az Egyetemi Doktori Irodával (EDI), alapvetően ezen három szervezet szimbiózisa határozza meg a Corvinuson zajló doktori képzés eredményességét. A CDI munkatársai nap mint nap azért dolgoznak, hogy a doktori képzésben résztvevő hallgatók minél nagyobb arányban jussanak el a PhD fokozat megszerzéséig, továbbá versenyképes tudásukkal a hazai és a nemzetközi tudományos élet sikeres szereplőivé váljanak.
Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy automatikusan megkapd a továbbtanulással és a felvételivel kapcsolatos legfrissebb információkat!
Egészítsd ki 320 000 forintra az állami ösztöndíj összegét!
A Corvinus Doktori Ösztöndíjat abban az esetben pályázhatod meg, ha az általános doktori felvételi eljárásban a magyar állami ösztöndíjas képzésre jelentkezel.
Az állami ösztöndíj összege:
• 1-4. félév: 140 680 Ft/hó
• 5-8. félév: 180 680 Ft/hó
A pályázás feltételei:
• a nappali képzés
• magyar állampolgárság, vagy jogszabály, illetve nemzetközi egyezmény alapján ugyanolyan jogokkal rendelkezők, mint a magyar állampolgárságú hallgatók
A tandíjak a 2025/26-ös tanévre a 2025-ben felvett hallgatók számára:
• Magyar állampolgároknak és a velük azonos eljárásban résztvevő külföldieknek (EU és EGT): 800 000 forint/félév
• Harmadik országok állampolgárainak: 4 000 euró/félév
Az adataidat az Egyetemi Doktori Iroda munkatársai rögzítik a Neptun-rendszerben. Ekkor ellenőrzik a korábbi tanulmányokkal, végzettségekkel kapcsolatos dokumentumokat is (az eredeti, hivatalos dokumentumokat be kell mutatnod, vagy hitelesített másolatot kell benyújtanod).
A beiratkozást/bejelentkezést követően te veszed fel a képzési program szerint az adott szemeszterben esedékes kurzusokat, a kötelező, a kötelezően választandó és a szabadon választható tárgyakat a Neptunon keresztül. A doktori iskolák titkársági asszisztensei tudnak segíteni ebben, ha szükséged van rá.
A témavezetődnek kulcsfontosságú szerepe lesz a tanulmányaidban doktori képzés során. A doktori iskolák többségében már a felvételi eljárás folyamatában körvonalazódik a témavezető személye (mentor témavezető), de a személyét a Doktori Iskola Tanácsa véglegesíti. Érdemes már a képzés kezdetén arra törekedned, hogy intenzív kapcsolatot alakíts ki a témavezetőddel.
A kommunikációhoz, online adatbázisokhoz (Neptun, Moodle, könyvtár) való hozzáféréshez elengedhetetlen a Cusman-kód és jelszó beszerzése. a doktori hallgatók név@uni-corvinus.hu formátumú emailt is igényelhetnek. A doktori.hu adatbázisba az Egyetemi Doktori Iroda viszi fel a hallgatókat, azonban az MTMT–ben (Magyar Tudományos Művek Tára) mindenkinek önállóan kell regisztrálnia. Az MTMT használatáról a könyvtárosok adnak információt.
A Budapesti Corvinus Egyetem Doktorandusz Önkormányzata (DÖK) 2019-ben alakult. A szervezetet – a Nemzeti felsőoktatási törvény vonatkozó rendelkezései alapján – elsősorban a doktori képzésben résztvevő hallgatók érdekképviseletének igénye hívta életre. A DÖK jelen van az egyetem döntéshozó testületeiben – a Szenátusban, az Egyetemi Doktori Tanácsban, a Doktori Kabinetben és az egyes doktori iskolák tanácsaiban –, ahol az elmúlt évek során kialakult konstruktív együttműködés lehetővé teszi a hatékony érdekképviseletet. A DÖK szorosan együttműködik a Doktoranduszok Országos Szövetségével és a Corvinus Egyetem Hallgatói Önkormányzatával is.
Bagi Alexandra, elnök (dokelnok@uni-corvinus.hu)
Meghívó a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástani Doktori Iskola által rendezett Hikmat Mursalzade értekezéstervezet vitájára.
Hétfő | 09:00 – 12:00 |
Kedd | 13:00-16:00 |
Szerda | 09:00 – 12:00 |
Csütörtök | – |
Péntek | – |
2025/2026-ban kezdők
2024/2025-ben kezdők
2023/2024-ben kezdők
2022/2023-ben kezdők