Új felület, MI-eszközök az EMIS adatbázisban

Az EMIS adatbázis EMIS Next néven él tovább

Az EMIS Next egy MI-eszközökkel támogatott adatbázissá alakult, mely még inkább segíti a felhasználókat a leginkább releváns tartalmak megtalálásában. A fejlesztés során kombinálták a gépi tanulást, az elemző és generatív MI-eszközöket, az adatbázis tartalmának minél hatékonyabb feltárásában.

Az adatbázis Közép- Kelet-Európával kapcsolatos céginformációkat, pénzpiaci adatokat, makrogazdasági elemzéseket, részvény- és kötvénypiaci árfolyamokat, gazdasági előrejelzéseket és statisztikákat tartalmaz magyar és angol nyelven. Emellett számos hír érhető el benne a régióból, az idegen nyelvű hírek fordítását automatikus fordító támogatásával fordíthatjuk.

Az új felület használatát felvett webinar-ral mutatják be, valamint az adatbázisban lévő egyéb segédletekkel támogatják.

Egyetemi Könyvtár

GEN.:2024.06.30. - 15:22:51