Új publikáció: Klímaválság és gyerekvállalás

Tanszékünk docense, Szalma Ivett és Borbála Júlia Szczuka, az egyetem doktorjelöltje izgalmas kutatást publikáltak az East European Politics and Societies elnevezésű rangos folyóiratban „Reproductive Choices and Climate Change in a Pronatalist Context” címmel.

Tanulmányukban a szerzők azt vizsgálják, hogy a reproduktív korú nők hogyan döntenek a gyermekvállalásról a klímaváltozással kapcsolatos nézeteik tükrében, illetve hogyan racionalizálják reproduktív döntéseiket Magyarországon. A kutatás 44 félig strukturált interjún alapul, amelyeket 2020 és 2022 között készítettek. Az eredmények azt mutatják, hogy a legtöbb interjúalany a gyermekvállalást a nők életének fontos részének tekinti, sőt, egyesek kötelességüknek is tartják, nemcsak a népességszám fenntartása miatt, hanem azért is, mert úgy vélik, hogy a jövő generációi környezettudatosabbak lesznek, és megoldást kínálnak majd az éghajlati válságra.

GEN.:2024.07.17. - 21:17:14