Ugrás a fő tartalomra

Nemzetközi lehetőségek​

Miért menj külföldre?

Színvonalas partneregyetemeinken tanulhatsz​
Kulturális és szakmai tapasztalat​
Ez lesz az egyik legemlékezetesebb egyetemi élményed​
Akár 2 diplomát is szerezhetsz egyszerre

Aktuális pályázatok

QTEM

Pályázati időszak: 2024. december 5 – 2025. január 6.
Pályázati felhívás

Partnerlista*

*A változtatás jogát fenntartjuk a pályázat indulásáig. Ahol nincs semmi az ‘information’ alá beírva, ott B2 nyelvvizsga szükséges.

Válassz programjaink közül!

Budapesti Corvinus Egyetem

részképzés

A Pannónia Ösztöndíjprogram lehetőséget biztosít az egyetemek hallgatói, oktatói és munkatársai számára, hogy támogatott keretek között tanuljanak, kutassanak, oktassanak, vagy szakmai gyakorlatot teljesítsenek külföldön.
Tudj meg többet!
Budapesti Corvinus Egyetem
A CEMS (Community of European Management Schools) együttműködés a világ vezető üzleti iskolái és egyetemei, valamint multinacionális vállalatok és társadalmi szervezetek között.
Tudj meg többet!
Budapesti Corvinus Egyetem
A Corvinus csatlakozott a QTEM nemzetközi hálózathoz, amely több mint 20 elit egyetemet és üzleti iskolát foglal magában, például a Hanken School of Economics, a HEC Lausanne, a BI Norwegian Business School, a HEC Montréal, és mások!
Tudj meg többet!

Kettősdiploma-programok

A kettősdiploma-programok lehetőséget biztosítanak arra, hogy egy hallgató a saját egyetemének képzésével párhuzamosan egy külföldi partnerintézmény képzését is elvégezze, ezzel egyszerre két diplomát szerezve.
Tudj meg többet!
Budapesti Corvinus Egyetem
A CEEPUS csereprogram célja, hogy együttműködő partner intézmények között lehetővé tegye hallgatói és oktatói mobilitások lebonyolítását, hosszú távú szakmai együttműködések kialakulását a térségben.
Tudj meg többet!
Budapesti Corvinus Egyetem
A DSG Német Nyelvű Gazdálkodástudományi Képzési Központ célja magasan képzett, a német nyelvet a szakmai életben is kiválóan kamatoztatni képes munkavállalók képzése.
Tudj meg többet!

Külföldi téli és nyári egyetemek

Megannyi érdekes nyári és téli egyetemi felhívás elérhető, mely különböző témákban biztosít lehetőséget a hallgatóknak, hogy képezzék magukat Európa-szerte.
Tudj meg többet!
Budapesti Corvinus Egyetem

szakmai gyakorlat

A kettősdiploma-programok kiváló lehetőséget kínálnak arra, hogy a Corvinuson folytatott tanulmányaiddal párhuzamosan egy külföldi partnerintézmény képzését is elvégezd, így egyszerre két országban két diplomát szerezz!
Tudj meg többet!

Kérdésed van?

Ha Pannónia Ösztöndíjprogram vagy a CEEPUS program kapcsán van kérdésed, keresd az Intézd Online! felületén a megfelelő menüpontot.

Gyakran ismételt kérdések

Általános kérdések

Igen, amennyiben t befejezett szemeszterrel rendelkezik 2025 júniusig. 

A pályázati felhívás a QTEM programra itt érhető el, a többi programra hamarosan közzétesszük a felhívásokat.

Igen, 3,00-as értékű, kreditekkel súlyozott kumulált tanulmányi átlag a minimum követelmény, tehát az összes lezárt félév tanulmányi eredménye figyelembevételre kerül. A 3,00 alatti értékű kreditekkel súlyozott kumulált tanulmányi átlaggal rendelkező pályázó a pályázatból automatikusan kizárásra kerül.

A pályázat a  Neptun rendszeren keresztül nyújtható be, ahol a kért adatokat kell megadni, és a pályázati kiírásban megadott dokumentumokat feltölteni.

Igen, de minden hallgató, aki a tanulmányai utolsó félévében utazik ki, csúszni fog egy félévet a végzéssel, hiszen a kint végzett tárgyak, kreditek és jegyek beszámításáról csak a következő félév elején fog tudni dönteni a Kreditátviteli Bizottság.

Igen, azonban természetesen csak akkor fog tudni kiutazni, ha tényleg felvételt nyer a corvinusos mesterképzésre.

A B2-es komplex nyelvvizsga a leendő tanulmányok nyelvén a pályázás alapfeltételét képezi. A fogadó egyetem ezen kívül egyéb nyelvvizsgákat is kérhet. Minden meglévő nyelvtudást igazoló bizonyítványt a jelentkezésnél fel kell tölteni a pályázási felületre.

Külföldi részképzés alatt is finanszíroznia szükséges a hallgatónak itthoni tanulmányait, amennyiben azt önköltséges keretek között végzi. Ezen kívül az egyetemi általános pályázati feltételek az irányadók, további feltétel nincs. Ugyanakkor a pályázóknak tisztában kell lennie azzal, hogy az Pannónia vagy egyéb ösztöndíj a ténylegesen felmerülő költségeknek nagy eséllyel csak egy részét fogja fedezni a kiadásoknak, a különbözetet a hallgatónak kell finanszíroznia.

A megpályázható egyetemek listája itt található.

A pályázó csak a saját képzési területéhez kapcsolódó partnerintézményeket jelölheti meg. A tudományterületek listáját a pályázati felhívás 3. sz. melléklete tartalmazza. 

A pályázat keretében a 2025/26-os tanévre az egyes egyetemeken általában 2-4 hely van.

A Brexittől függetlenül ugyanúgy szerepelnek a partnerlistán brit egyetemek melyek közül képzését tekintve releváns egyetemet választhat.

Nem, mivel külföldi részképzése során olyan tantárgyakat kell felvennie, amelyek illeszkednek a saját szakján és tanulmányi szintjén végzett tanulmányaihoz.

A pályázat leadását követően a preferencialistát nem lehet megváltoztatni.

A pontozás több tényezőtől függ, például: 

  • Tanulmányi eredmények: kumulált összesített kreditindex alapján – 70% 
  • Szakmai tevékenységek: TDK-n, tanulmányi versenyen való részvétel, demonstrátori tevékenység, diákszervezeti és szakkollégiumi tevékenység, külföldi hallgatók beilleszkedését segítő programokban részvétel – 30%

A pályázat során a legutóbbi, lezárt tanulmányi félévek eredményei számítanak bele.

A bejutási ponthatár évről évre változik, és az adott évben jelentkező hallgatók számától, valamint az elérhető ösztöndíjas helyek számától függ.  

Nyelvvizsgával kapcsolatos kérdések

A Corvinus Egyetem nyelvvizsga bemutatását kéri a pályázás feltételeként, ezért a partnerintézménytől kapott egyéni engedmény nem elegendő. A jelentkezés során a kinti tanulmányok nyelvéhez illeszkedő hivatalos nyelvvizsgát kell bemutatni.

A nyelvvizsga bizonyítványát a Neptun rendszerbe kell feltölteni a pályázat beadása során.

A jelentkezés feltétele a nyelvvizsga megléte, anélkül nem lehet jelentkezni, nem pótolható.

Mindenképpen érdemes, hiszen ezen kívül más tényezők is befolyásolják a pályázás sikeres kimenetelét. Bár a pontozáskor némi hátrányt jelenthet, hiszen csak a középfokú nyelvvizsgáért (a tanulmányok nyelvén) nem jár plusz pont, ugyanis ez a pályázás alapfeltétele.

Az emelt szintű érettségi B2-es nyelvvizsgával egyenértékű lehet, így ez is elfogadható. 

A partneregyetemek listán a partneregyetemen elvárt feltételek fel vannak tüntetve, illetve a kiválasztott egyetem honlapján található a tájékoztatás. Ha eltérő információt talál, az Intézd Online! felületen tud érdeklődni munkatársainknál

Egyéb tanulmányi kérdések

A 21 kredites szabály előírja, hogy külföldi tanulmányok során a hallgatónak minimum 21 kreditet kell teljesítenie. Ez biztosítja, hogy a külföldi félév valóban megfeleljen az itthoni tanulmányi követelményeknek.

Utolsó féléves kiutazás esetén előfordulhat, hogy a külföldi teljesítmények elismerése miatt csúszik a végzés. A félévzárás csak a hazatérést követően történik meg, így a hallgatónak figyelembe kell vennie a hazai elismertetési folyamat időtartamát. 

A külföldi egyetemek tantárgyi leírásai elérhetők a partnerintézmények hivatalos honlapján, vagy a fogadó egyetemek külföldi hallgatók számára fenntartott információs felületein. 

Igen, a külföldi félév alatt általában a Corvinus tanulmányi előírásaival összhangban szükséges tantárgyakat felvenni. Ennek megfelelően az Egyetem kötelezően előírhat egy minimális tárgyszámot. 

Igen, amennyiben a hallgató az ösztöndíjprogram feltételeinek megfelel és jogosult a támogatásra, a csúsztatott félév is támogatott marad. 

A külföldi tanulmányi félévhez kapcsolódóan a Corvinus Kreditátviteli Bizottsága segítséget nyújt a megfelelő tantárgyak kiválasztásában. Érdemes konzultálni a koordinátorokkal és megvizsgálni a fogadó intézmény tantervét. 

Igen, lehetőség van olyan tantárgyak felvételére is, amelyek nem szerepelnek a hazai mintatantervben, azonban ezek a tárgyak nem feltétlenül számítanak be kötelezően az itthoni tanulmányokba, ezért érdemes egyeztetni a Kreditátviteli Bizottsággal. 

A tárgyak listáját és leírásait a külföldi egyetemek honlapján találhatja meg, illetve a Corvinus Egyetem Tanulmányi Osztályán is érdemes érdeklődni.

Elméletileg lehetséges, hogy a hallgató minden, a félévéhez tartozó tárgyat a külföldi egyetemen teljesítsen, azonban ez a fogadó intézmény tantárgyi kínálatától és a kreditátviteli lehetőségektől függ. 

Igen, ha a hallgató aktív státuszban folytatja tanulmányait a külföldi félév alatt, jogosult marad az itthoni tanulmányi ösztöndíjra is. 

A kiutazási szándék visszamondására általában egy meghatározott időpontig van lehetőség, amit a pályázati kiírásban tüntetnek fel. Jellemzően az utazás előtti hónapokban lehet következmények nélkül visszalépni.

Őszi félév tavaszi félévre való hosszabbítására van lehetőség, de ehhez mind a fogadó, mind az itthoni egyetem beleegyezése szükséges. A hosszabbítást időben kell kezdeményezni, és meg kell felelni az ösztöndíjprogram hosszabbítási feltételeinek. 

 

nika tartalom

Vágólapra másolva
X
×