Mesteroktató II
Králik Balázs
Pénzügy Intézet/Befektetések Tanszék
Králik Balázs fizika alapszakos és matematika mesterszakos diplomáját a Stanford University tanulójaként, fizikusi Phd és Computer Science MSc fokozatát a University of California, Berkeley-n szerezte. Stanfordban Steven Chu, Berkeleyben Steven G Louie alatt tanult, Computational Condensed Matter Theory témában publikált.
Karrierjét a 90-es évek végén a Silicon Valley startup közösségben töltötte, ahol banki szoftver és kvantitatív számítások mellett ellátásilánc-optimalizációval foglalkozó fiatal cégek korai alkalmazottja volt. Több szabadalom társszerzője.
A kétezres évek elején a Susquehanna International Group statistical arbitrage csoportjában dolgozott, később független tanácsadóként portfolio manager volt, majd az Optiver-nél high frequency futures market making-gel foglalkozott. Legutóbb a Winklevoss ikrek egyik startup-jában crypto market making rendszert épített.
A Corvinus Egyetem tanári karában 2021 őszétől dolgozik. 2022 őszétől tanszékvezető.
Kutatási érdeklődése a piaci mikrostruktúra, kereskedési stratégiák, kockázatkezelés, illetve a pénzügyi matematika egyes területeit érinti.
Gittins Tim
Vállalkozási és Innovációs Intézet/Vállalkozásfejlesztés és -menedzsment Tanszék
Tim Gittins 1990-ben szerzett alapdiplomát agrárközgazdaságtanból a Readingi Egyetemen (Egyesült Királyság). 1996 óta él és dolgozik Magyarországon, és a kkv-k nemzetközivé válásából és vállalkozói tevékenységéből szerzett PhD-fokozatot a linzi Johannes Kepler Egyetemen, amelyet elnyertek 2018-ban. 2019 óta dolgozik a Corvinuson. Birmingham és Liverpool (Egyesült Királyság) egyetemein is tanított. Oktatói munkája az induló vállalkozásokkal és a vállalkozói tevékenységgel foglalkozik alap- és mesterképzésben. Kutatómunkája az informális tanulásról és a visszatérő migránsok vállalkozói szelleméről szóló cikkek publikálásával kezdődött PhD-projektje részeként. Azóta cikkek társszerzője a budapesti vállalkozói ökoszisztémáról és a COVID-19 világjárvány üzleti vonatkozású hatásairól a kis- és középvállalkozásokra különböző szektorokban Magyarországon. Koncepcionális cikket is publikált a magyarországi roma közösségek informális lakossági hulladékgyűjtési tevékenységének környezetpolitikai célokkal történő integrálásának lehetőségeiről, jelenleg terepkutatást folytat ezen a területen. Az elmúlt 4 évben különböző konferenciákon előadásokat is tartott ezekről a témákról, mind személyes, mind online formában, és aktívan részt vesz a tanszék tananyagfejlesztésében.