Külső források
Általános keresők
A széles körben ismert Wikipedia-szócikkek kiindulópontként jó szolgálatot tesznek, mivel áttekintést adnak egy témáról, de akadémiai környezetben nem javasolt az idézésük. Amennyiben innen indítja a keresést, mindig nézze meg, milyen forrásokat használtak a szócikk összeállításához, s azokkal folytassa a kutatást.
A Google, akadémiai környezetben, hírek keresésére ill. szervezetek hivatalos honlapjainak feltérképezésére alkalmas.
A Google Scholar tudományos publikációkban keres, de predátor kiadók dokumentumaira is rátalál. A predátor vagy kalózkiadványok esetében publikálás előtt nem történik tartalmi ellenőrzés, így a benne lévő Információ helytelen lehet, érdemes forrásértékelést végezni.
Amennyiben a GS-t VPN-en keresztül használja, az alábbi beállítással a Corvinus Könyvtár állományában elérhető teljes szöveget is megkapja (Beállítások/Könyvtárlinkek/Corvinus):
A speciális keresés alatt az alapvető logikai operátorokat (and/or/not, kifejezéskeresés) ill. a keresést finomító néhány szűrőt találja.
EconBiz
Az Egyetemi Könyvtár több éve partnerkapcsolatot tart fenn a ZBW-vel (eredeti nevén: Zentralbibliothek für Wirtschaftswissenschaft), mai elnevezéssel a Leibniz Information Centre for Economics-intézménnyel. Az intézmény küldetése a közgazdasági és üzleti tanulmányok elméleti és gyakorlati szakirodalmának beszerzése, indexálása és archiválása, valamint a szakirodalomhoz való fenntartható és tartós hozzáférés biztosítása. Az EconBiz-adatbázisban fellelhető open access dokumentumok a Corvinus közösség számára is hozzáférhetőek. Partnerhálózata kiterjedt, a partnerek részére rendszeresen konferenciákat, on- és offline workshopokat szerveznek.
Tevékenységük körébe tartozik többek között a közgazdasági jellegű események, konferenciák propagálása, közgazdasági szerzők munkásságának feltárása, közgazdasági tezaurusz építése, a nyílt tudomány támogatása, kutatási adatkezelés, közgazdasági repozitórium építése stb.
Keresőfelületük az EconBiz-platform, mely a linkre kattintva önállóan is kereshető, elérhető az Adatbázislistából, valamint a Szuperkereső Supplemental sources linkje alól.
Elérés: Econbiz platform
DBIS-Adatbázis Információs Rendszer
Közel 400, német nyelvterületen működő akadémiai könyvtár adatbázislistája. A teljes gyűjtemény több mint 15 ezer, minden tudományterületre kiterjedő adatbázist tartalmaz, ebből az ingyenesen elérhető adatbázisok száma kb. 6000. Az adatbázisok jellemzően angol vagy német nyelvűek, vannak köztük bibliográfiai, teljes szövegű adatbázisok és adattárak, valamint sajtótermékek, fotókat, grafikákat tartalmazó gyűjtemények stb. A böngészést segíti a tárgyszavas lista.
Egyetemünkön releváns adatbázisok az alábbi tárgyszavakra szűrve érhetőek el: Business and Economics, Mathematics, Media and Communication Studies, Communication Design, Political Science, Sociology.
Érdemes a keresést a Freely available kategóriával kombinálni.
Sajnos az adatbázis nyelvére nincs szűrési lehetőség. Jelenleg az adatbázistartalmak leírása sok esetben németül jelenik meg az angol felületen is, ezen hiba elhárításán dolgoznak.
Néhány ajánlat:
Adattárak: Data Catalog / World Bank
Statisztikai adatok: FAOSTAT, Bank of England Database
Európai online és nyomtatott sajtó: euro|topics
Enciklopédia: Concise Encyclopedia of Economics
A teljes ingyenes gyűjtemény: DBIS – Database information system
SearchSmart
Adatbázisok tartalmát áttekintő keresőplatform.
Az ingyenesen használható Searchsmart.org weboldal készítői összegyűjtötték az akadémiai területen jelen lévő legnépszerűbb angol nyelvű adatbázisokat, és szűrők segítségével segíti közöttük az eligazodást. Az oldal összességében több mint 100 keresőmotort, aggregátort, kiadói adatbázist, adattárat, folyóirat-platformot stb., tartalmaz. Mindegyikről részletes információ áll rendelkezésre a tartalmi összetételükről, a benne lévő dokumentumok által lefedett időszakról, az OA-dokumentumok arányáról, illetve egyéb funkcióikról.
Az oldal célja, hogy áttekintést adjon a kulcsszavas keresést kínáló, illetve az előremutató vagy visszamenőleges hivatkozásokat tartalmazó adatbázisok köréről, ezzel segítve a kutatót a releváns adatbázis megtalálásában. 6 adatbázist lehet kitűzni és összehasonlítani egyszerre számtalan szempont alapján, pl. a benne lévő dokumentumok típusa, ingyenessség, egyszerre beírható kulcsszavak száma, tömeges letöltés lehetősége stb.
Elérés: SearchSmart.org