1997 - 2003, EU csatlakozásunk környezeti szempontú vizsgálata
Részvétel formája: kutatásvezető
Finanszírozó: MTA_KÖM
További információk a kutatásról: A kutatás alapján 6 kötetet adott ki az MTA a Stratégiai Kutatások az MTA-n sorozatban.
2007 - 2010, Fenntartható fogyasztás
Részvétel formája: kutatásvezető
Finanszírozó: OTKA
További információk a kutatásról: A kutatás 2007-ben indult, lásd honlap
2006 - 2009, Aquamoney
Részvétel formája: kutatásvezető
Finanszírozó: EU
További információk a kutatásról: A nemzetközi konzorciumnak több tagja van, Mon az MTA Talajtani Intézete és a Corvinus Egyetem Környezetgazdaságtani tanszéke a tagja. Az Általér vízgyűjtőjének értékelése környezetértékelési módszerekkel a cél. A hazai projekt vezetője vagyok
2009 - 2011, Fenntartható fogyasztás, termelés és kommunikáció
Részvétel formája: kutatásvezető
Finanszírozó: EEA and Norway Grants
További információk a kutatásról: A projekt célja egy olyan, több tudományterület együttműködésében megvalósuló (interdiszciplináris) program megvalósítása, amely erős elméleti alapokra építve empirikusan vizsgálja a fogyasztás és termelés hatótényezőit és beavatkozási lehetőségeit, majd a végfogyasztás környezeti hatásmechanizmusait feltárva, az adott szakmapolitikai keretekben – a hazai és nemzetközi gyakorlatra építve – konkrét javaslatokat fogalmaz meg. A projekt öt pillére: (i) a fogyasztói szokásokat meghatározó tényezők, (ii) a termelési és elosztási rendszereket működési mechanizmusai, (iii) a termelés fenntarthatóvá tétele, (iv) a fogyasztói tudat kialakítása, és (v) a szakpolitikai javaslatok. A felsorolt területeket eltérő módszertani eszközökkel tárja fel: a szakirodalmi, elméleti kutatásoktól és az empirikus vizsgálatoktól kezdve, a modellkísérletek és képzési programok kialakításán át, egészen a modellalkotásig és ajánlások megfogalmazásáig.
Résztvevők: Budapesti Corvinus Egyetem
Eötvös Loránd Tudományegyetem
MTA Szociológiai Kutatóintézet
Norwegian University of Science and Technology
Tudatos Vásárlók Egyesülete
Védegylet
2010 - 2011, A Budapesti Corvinus Egyetem kutatási, fejlesztési és innovációs teljesítményének növelése öt interdiszciplináris kiválósági központ létrehozásával
Részvétel formája: kutatásvezető
Finanszírozó: TÁMOP-4.2.1.B-09/1/KMR
További információk a kutatásról: Kiemelt kutatási szakterület Felelős szervezet(ek)
1. Fenntartható fejlődés Környezettudományi Intézet, Tájépítészeti Kar
2. Versenyképesség Vállalatgazdaságtani Intézet + Gazdálkodástudományi Kar
3. Élelmiszerbiztonság Élelmiszertudományi Kar, Kertészettudományi Kar
4. Tudásalapú gazdaság Közgazdaságtudományi Kar + Gazdálkodástudományi Kar
5. Hatékony állam és régió Közigazgatás tudományi Kar, Társadalomtudományi Kar
(Forrás: BCE Intézményfejlesztési Terve)
A projekt típusú szerveződés vezérlő elve a különböző tudományterületeket tömörítő egyetemi szervezet belső szakmai integrációjának további erősítése, az oktatói és kutatói kapacitás célirányos hasznosítása, illetve a kutatási eredmények közvetlen hasznosíthatóságának (gyakorlati hasznosságának) folyamatos növelése. Az egyetemi szintű kutatásokban részben önálló intézményi egységek, részben tudományterületeket, illetve átlag feletti tudással rendelkező oktatókat és kutatókat tömörítő un. projekt szervezetek végzik. Lényegében ezt a korábban már bevált szerveződési formát alkalmazza jelen pályázatunk is, vagyis az érdemi kutatói munka – a témák nagyságrendjéhez igazodóan – öt projektre, s ezen belül 2-3 szakmai műhelyre tagoltan, 170 tudományos minősítéssel rendelkező oktató és kutató bevonásával zajlik, amit új elemként színesít a PhD hallgatók nagyszámú részt vétele.
Tagság tudományos vagy szakmai szervezetben, testületben
To provide the best experiences, we use technologies like cookies to store and/or access device information. Consenting to these technologies will allow us to process data such as browsing behavior or unique IDs on this site. Not consenting or withdrawing consent, may adversely affect certain features and functions.
Functional
Always active
The technical storage or access is strictly necessary for the legitimate purpose of enabling the use of a specific service explicitly requested by the subscriber or user, or for the sole purpose of carrying out the transmission of a communication over an electronic communications network.
Preferences
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Statistics
The technical storage or access that is used exclusively for statistical purposes.The technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance on the part of your Internet Service Provider, or additional records from a third party, information stored or retrieved for this purpose alone cannot usually be used to identify you.
Marketing
The technical storage or access is required to create user profiles to send advertising, or to track the user on a website or across several websites for similar marketing purposes.