A nők a tudományban: a nők helyzete a tudományos pályán tudományünnepi rendezvény

A Magyar Tudományos Akadémia és a Magyar Szociológiai Társaság tisztelettel meghívja a Nők a tudományban: a nők helyzete a tudományos pályán című tudományünnepi rendezvényére
2022.11.16. 10:00 – 2022.11.16. 14:00
1051. Budapest, Széchenyi István tér 9.
MTA Székház
Nagyterem
Információ: beata.nagy@uni-corvinus.hu
könyv, könyvtár, olvasás

Köszöntő
Bollobás Enikő, az MTA levelező tagja, irodalomtörténész, egyetemi tanár, az MTA Nők a Kutatói Életpályán Elnöki Bizottságának elnöke, a program levezető elnöke (ELTE BTK Amerikanisztika Tanszék)

Előadások

• A Framework to discuss persistent gender inequalities in the academia Sevil Sümer, PhD, szociológus, egyetemi tanár (Norwegian University of Science and Technology, Trondheim, Norvégia) Zoom kapcsolaton keresztül, angol nyelven
  • Tudós nők Magyarországon – esélyek és realitás Lamm Vanda, az MTA rendes tagja, jogász, az MTA alelnöke, az MTA Nők a Kutatói Életpályán Elnöki Bizottságának korábbi elnöke (Társadalomtudományi Kutatóközpont, Jogtudományi Intézet)
  • Férfi – női egyenlőtlenségek a 45 év alatti fiatal kutatók körében
    Lőrincz László, PhD, szociológus (Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont, NETI Lab)
  • Nők a tudományos pályán Lannert Judit, PhD, közgazdász, szociológus (T-TUDOK Tudásmenedzsment és Oktatáskutató Központ Zrt.), Nagy Beáta, CSc, közgazdász-szociológus, egyetemi tanár (Budapesti Corvinus Egyetem; Magyar Szociológiai Társaság)
  • Kinek a felelőssége? Bizonytalanság és szervezeti akadályok a női esélyegyenlőség megteremtésében a tudományos pályákon Paksi Veronika, PhD, szociológus (Társadalomtudományi Kutatóközpont; Nők a Tudományban Egyesület; Szegedi Tudományegyetem), Tardos Katalin, CSc, szociológus (Társadalomtudományi Kutatóközpont; International Business School)

Kerekasztal-beszélgetés
Résztvevő szakértők: Acsády Judit (Társadalomtudományi Kutatóközpont), Balázsi Katalin (Energiatudományi Kutatóintézet, NaTE), Lendák-Kabók Karolina (ELTE TáTK, Újvidéki Egyetem), Pető Andrea (CEU), Takács Izolda (Debreceni Egyetem), Hatvani István Gábor (Fiatal Kutatók Akadémiája).
Moderál: Sipos Júlia

Zárszó