A magyarországi villamosenergia-piac elmúlt évének áttekintése

A Regionális Energiagazdasági Kutatóközpont (REKK) rendezvénye.
2024.05.28. 15:00

Dátum: 2024. május 28. 15:00 – 17:00

Helyszín: Budapest Music Center (1093 Budapest, Mátyás u. 8.)

A hagyományossá vált tavaszi árampiaci rendezvényünk célja, hogy meghívott hozzászólók és a résztvevő piaci szereplők segítségével hozzájáruljunk a hazai villamosenergia-piacon zajló folyamatok mélyebb megértéséhez és a transzparencia növeléséhez, hiteles képet adva a szakmai közönség számára az előző év piaci folyamatairól.

Az idei kerekasztal-beszélgetés központi témája a megújulóenergia-termelés hálózati integrációja, és az ezzel kapcsolatos kihívások és megoldások lesz.

14:30 – 15:00   Állófogadás, regisztráció

15:00 – 15:10   MEGNYITÓ – Szabó László, igazgató, REKK

15:10 – 15:35   Az előző év villamosenergetikai trendjeinek áttekintése

Mezősi András, kutató főmunkatárs, REKK

15:35 – 15:45   Kérdések és válaszok

15:45 – 16:45   KEREKASZTAL-BESZÉLGETÉS a hazai hálózati integráció kihívásairól

Alföldy-Boruss Márk, az Energiaügyi Minisztérium energiapolitikáért felelős helyettes államtitkára,

Králik Gábor, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal energetikáért felelős elnökhelyettese,

Batta Gergő, vezérigazgató-helyettes, MAVIR Zrt.

Katona Ádám, vezérigazgató-helyettes, E.ON Hungária Zrt.

Pócs István, ügyvezető, EDP Renewables Hungary Kft.

Moderátor: Szabó László, REKK

16:45 – 17:00   Kérdések és válaszok

A részvétel díja 30.000 Ft, regisztráció a honlapunkon.

A részvétel a Budapesti Corvinus Egyetem hallgatói és dolgozói számára ingyenes, regisztrálni szükséges.

GEN.:2024.07.27. - 12:28:16