Nemzetközi konferencia a Károlyi József Alapítvány szervezésében

Melegh Attila szociológus,történész, a BCE docense tart előadást a Nemzetközi konferencián
2021.03.26. 10:00
1093. Budapest, Fővám tér
Belépési díj: pl. 4000/fő
Információ: +36 1 234-56-78 / angelica@karolyikastely.hu

Az esemény központi témaköre: Milyen a család(ok) a társadalom(ak)nak a mai Európában?

A család érzelmi töltettel rendelkezik a kortárs európai társadalmakban, megközelítései jelentős különbségeket mutatnak nyugatról keletre, ill. északról délre haladva.

A konferencia célja a filozófiai, jogi, szociológiai, pedagógiai, demográfiai és gazdasági, valamint politikai aspektusok figyelembevételével a következő kérdések felvetése:

• Mi ma a család?
  • Léteznek-e alternatívái?
  • Család, de miért?
  • Milyen célokra irányul a kormány családpolitikája?
  • Vannak-e korlátai?

Több mint kilenc európai ország megközelítései tárják fel a különbségeket és azok okait, valamint az igényeket a polgárok/egyének érzelmeinek tisztázására és identitásuk alapjainak megértésére.

A konferenciát Őexcellenciája Pascale Andreani franciaországi nagykövet és Novák Katalin családokért felelős tárca nélküli miniszter nyitja meg.

Előadó a Corvinusról:

Melegh Attila szociológus, történész. 1997 óta a Népességtudomány Kutató Intézet tudományos főmunkatársa. 2009 óta a Budapesti Corvinus Egyetem docense. 2014 óta a Polányi Károly Kutatóközpont igazgatója.

A konferencián a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Részvételi szándékukat az alábbi e-mail címen tudják jelezni : info@karolyikastely.hu.

Munkanyelvek: magyar, francia, német, angol szimultán tolmácsolással.

A részletes programtervet itt tekinthetik meg, valamint honlapunkon, ezen a linken.

Az előadók részletes listája elérhető itt.

GEN.:2024.07.27. - 13:19:47