Fulbright Kutatói ösztöndíjak – Egyetemi / Akadémiai kutatók számára

Kutatási lehetőség a 2022-2023-as tanévben bármely tudományterületen vagy művészeti ágban. Alapfeltétel a pályázott témában 2021. december 1-ig megszerzett PhD/DLA oklevél és az amerikai akkreditált intézmény meghívólevele. Az ösztöndíj időtartama 3–5 hónap.

Pályázni bármely tudományterületen vagy művészeti ágban lehet. Amerikai partnerekkel folytatandó közös kutatás előnyt élvez. Az ösztöndíj időtartama minimum három, de maximum öt hónap. Az amerikai egyetem által felajánlott költségmegosztást a Fulbright Program támogatja, így lehet hosszabb az időtartam. Az ösztöndíjas időszak leghamarabb 2022 augusztusában kezdhető meg, és legkésőbb 2023 augusztusában fejezhető be.

• Havi ösztöndíj (szállás, megélhetés költsége): $2,850 – $3,400 / hó (intézménytől függően)
  • Kezdeti anyagi támogatás, szakkönyvvásárlási és kutatási támogatás – egyszeri összeg: $1,250 (egy szemeszter esetén); $1,875 (két szemeszter esetén)
  • Kiutazó családtagoknak adható hozzájárulás: $200 / hó (egy családtag esetén) $350 / hó (két vagy több családtag esetén)
  • Útiköltség Magyarország és az USA között repülőjegy 50%-a
  • Egészségügyi és balesetbiztosítás: U.S Department of State fedezi
  • A kísérő családtagok repülőjegyéről, biztosításáról és megélhetési költségéről az ösztöndíjasnak kell gondoskodnia.

Jelentkezési határidő: 2021. október 15.

A pályázati anyagot és a jelentkezés menetéről szóló információkat itt, továbbá a Fulbright tájékoztatófüzetében érheti el!

GEN.:2024.07.27. - 13:25:50