Fulbright Oktatói ösztöndíjak – Egyetemi oktatók számára

Oktatási lehetőség a 2022-2023-as tanévben bármely tudományterületen vagy művészeti ágban. Alapfeltétel a pályázott témában 2021. december 1-ig megszerzett PhD/DLA oklevél és az amerikai egyetem meghívólevele. Az ösztöndíj időtartama 1 vagy 2 szemeszter.

Pályázni bármely tudományterületen vagy művészeti ágban lehet. Az ösztöndíjak időtartama egy vagy maximum két egyetemi félév, a fogadó egyetem anyagi hozzájárulásától függően. Az amerikai egyetem által felajánlott költségmegosztást a Fulbright Program támogatja. Az ösztöndíjas időszak leghamarabb 2022 augusztusában kezdhető meg, és legkésőbb 2023 augusztusában fejezhető be.

1. Havi ösztöndíj (szállás, megélhetés költsége) $2,850 – $3,400 / hó (egyetemtől függően)
  2. Kezdeti anyagi támogatás, szakkönyvvásárlási és kutatási támogatás – egyszeri összeg $1,250 (egy szemeszter esetén) $1,875 (két szemeszter esetén)
  3. Kiutazó családtagoknak adható hozzájárulás $200 / hó (egy családtag esetén) $350 / hó (két vagy több családtag esetén)
  4. Útiköltség Magyarország és az USA között repülőjegy 50%-a
  5. Egészségügyi és balesetbiztosítás: U.S Department of State fedezi

A kísérő családtagok repülőjegyéről, biztosításáról és megélhetési költségéről az ösztöndíjasnak kell gondoskodnia.

Jelentkezési határidő: 2021. október 15.

A pályázati anyagot és a jelentkezés menetéről szóló információkat itt, továbbá a Fulbright tájékoztatófüzetében érheti el!