Az Alapítvány kuratóriuma javasolta Bruno van Pottelsberghe rektori kinevezését

2024-05-24 14:40:00

A Maecenas Universitatis Corvini Alapítvány május 22-i ülésén, egyetértve a Budapesti Corvinus Egyetem Szenátusának javaslatával, úgy döntött, hogy a brüsszeli Université Libre de Bruxelles egyetemi tanárának rektori kinevezését terjeszti fel a Köztársasági Elnök részére.

Bruno van Pottelsberghe közgazdász professzor az Université Libre de Bruxelles, Solvay Brussels School of Economics and Management dékánja, rektori tanácsadója technológia transzfer területen, valamint a 37 egyetemi és vállalati partnert tömörítő QTEM hálózat (Quantitative Techniques for Economics and Management Network) elnöke, melynek létrejöttét társalapítóként ő kezdeményezte 2012-ben.

Rektorjelölti programjában merészebb víziót, egyszerűbb vezetési rendszert, finomhangolt stratégiát és ambiciózusabb nemzetközi kapcsolatépítést és márkaépítést jelölt meg célként.

Az új rektor megbízása négy évre szól, és várhatóan augusztus elejétől kezdi meg tevékenységét.

GEN.:2024.06.30. - 15:23:19