Az eseményen több mint 230-an részt vettek, 40 ország 120 különböző felsőoktatási intézményét képviselve.
A háromnapos program során a résztvevők elmélyülhettek az AACSB akkreditációval kapcsolatos kérdésekben, és eszmét cserélhettek az aktuális felsőoktatási trendekről is. A konferenciát Fehér Péter, nemzetközi kapcsolatokért és akkreditációkért felelős elnökhelyettes vezette, Stephanie Bryant-tel, az AACSB globális elnökhelyettesével közösen.
A “keynote” előadást Dr. Mark Esposito, a Harvard Egyetem kutatója tartotta, aki a mesterséges intelligencia jövőbeli felhasználási lehetőségeiről adott elő, kitérve az új technológiák felsőoktatásban betöltött szerepére is. A mesterséges intelligencia további előadásokban is visszaköszönt: a résztvevők arra nézve is hasznos ötleteket szerezhettek, hogy napi munkájukat hogyan tudják megkönnyíteni a legújabb generatív MI szolgáltatások.
A csütörtöki napon egy állófogadás keretében a nemrég átadott Gellért campuson is vendégül látta a Corvinus a résztvevőket, akik így a zöld környezetet, és a remek kilátást is élvezhették. Az új campus ugyanakkor nem csak az esti fogadás alkalmával volt téma. Másnap Barta Márton, a Corvinus stratégiai vezetője, Hana Machková, a Prágai Közgazdasági Egyetem rektorhelyettese, és Maha Mourad, a The American University in Cairo dékánhelyettese egy kerekasztal-beszélgetésen vitatták meg az egyetemi infrastruktúra fejlesztésével kapcsolatos trendeket és kihívásokat.
A Budapesti Corvinus Egyetem 2022-ben Magyarországon elsőként, és eddig egyedüliként szerezte meg az AACSB akkreditációját, ami a gazdasági képzéseket nyújtó intézmények egyik legnívósabb minőségi elismerése. Az amerikai gyökerekkel rendelkező AACSB első alkalommal rendezett Magyarországon konferenciát, ami kiváló lehetőséget biztosított a Corvinus és más magyarországi egyetemek nemzetközi kapcsolatainak erősítésére.