Ugrás a fő tartalomra
Vissza a főoldalra

A V4-ek és Ukrajna kibocsátáscsökkentési lehetőségei a klímaváltozás lassítására

2024-11-21 09:39:00

Megjelent a kutatási jelentés, amely megoldásokat tárt fel a klímaváltozás elleni küzdelemre és a környezetvédelem tudatosítására a V4-es régión belül és kívül.
Budapesti Corvinus Egyetem

Fontos mérföldkőhöz érkezett „Az éghajlati változásokat befolyásoló tényezők előrejelzése a Fenntartható Fejlődési Célok 2030 részeként” című V4-es kutatási projekt – a Corvinus Fenntarthatósági Menedzsment és Környezetgazdaságtan Tanszék kutatójának részvételével.  

A változó éghajlat környezeti károkat és természeti katasztrófákat okoz, ezért a projektpartnerek kidolgozták az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentésére vonatkozó lehetőségek integrált értékelésének módszertanát. A partneregyetemek – WSB Egyetem, Ukrán Nemzeti Műszaki Egyetem, Zsolnai Egyetem, Ostravai VŠB Műszaki Egyetem, Prágai Páneurópai Egyetem és Budapesti Corvinus Egyetem – azonosították azokat a tényezőket és hatásaikat, amelyek lehetővé teszik, hogy a V4-ek és Ukrajna civil szervezetei, helyi hatóságai és polgárai felléphessenek a környezetre gyakorolt negatív hatások csökkentése érdekében. 

Magyarországon a nem feldolgozóipari ágazatokat, a nagy környezeti hatású tevékenységeket, valamint a jólét és a javak elosztásának jellemzőit kell figyelembe venniük a döntéshozóknak az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentésében, kiegészítve az energiaszektorból és a hulladékégetésből származó kibocsátásokkal.  

További információk a jelentésben olvashatók. 

Vágólapra másolva
X
×