Megjelent a Vezetéstudomány legújabb, 2025 márciusi száma

A folyóiratban megjelenő cikkek a szervezetek működésének számos aspektusát vizsgálják: a struktúra, a folyamatok és a teljesítmény vonatkozásai mellett egyforma figyelmet szentelve a kulturális, magatartási és technológiai kérdéseknek. A Vezetéstudomány fontos értéknek tartja multidiszciplináris hátterét, a gazdálkodástudomány nézőpontja mellett épít a szociológia, a pszichológia, a közgazdaságtan, a politikatudomány és a kommunikációelmélet eredményeire is.
A folyóirat teljes tartalma elérhető online a Vezetéstudomány folyóirat honlapján. Weboldalunkon tájékozódni lehet a kéziratok beküldésével kapcsolatos információkról és a szerzői útmutatóról is. Aki szívesen értesülne havonta a legfrissebb szám tartalmáról és a különszám felhívásokról egy rövid e-mailben, az feliratkozhat hírlevelünkre. Szeretettel várjuk a Vezetéstudomány Facebook oldalának követői között is!
A legfrissebb, márciusi szám fókusza a „Fogyasztói trendek generációs különbségei”, a vendégszerkesztői előszó itt olvasható.
A tematikus szám tartalma (LVI. évfolyam 3. szám):
– Kovács Stefán – Danó Györgyi – Surman Vivien – Másodlagos fogyasztói szocializáció – Online vásárlás
-
A tanulmány kiemeli a megbízható online információforrások kulcsfontosságú szerepét a fogyasztói élmények alakításában, hangsúlyozva a mesterséges intelligencia lehetséges formáló hatásait.
– Varga János – A körforgásos gazdasági mutatók Magyarországon
-
A tanulmány célja annak vizsgálata, hogy Magyarország hol halad a körforgásos gazdasági átállás útján és mennyire tud bekapcsolódni a zöld trendekbe.
– Berke Szilárd – Csapai Gyopár – Kőműves Zsolt Sándor – Szabó-Szentgróti Gábor – A „habits” vezetői és szervezeti kiválóságkutatás során létrehozott magyar vezetői altípusok és klaszterek
-
A tanulmányban a szerzők arra keresik a válaszokat, hogy milyen összefüggések figyelhetők meg a kiemelkedő szervezeti teljesítmény és a vezető egyes magatartási összetevői közt, és milyen faktorok azok, amelyek alapján létrehozhatók egymástól jól elkülönülő vezetői klaszterek a magyar felsővezetői körben.
– Csiszárik-Kocsir Ágnes – Berényi Csaba – A projektorientáció és projektszemélet mint kompetencia megjelenése és értelmezése a középfokú oktatásban
-
A tanulmány célja, hogy megvizsgálja a középiskolás diákok véleményét és alkalmasságát a projektekben való gondolkodásra, és a meghatározott keretek között, csapatban történő munkavégzésre.
– Szikora Péter – Autonóm utazás – A vezetés változása és társadalmi megítélése
-
Jelen cikk áttekintést nyújt az önvezető járművekkel kapcsolatos kihívásokról és lehetőségekről, valamint azokról a tényezőkről, amelyek befolyásolják elfogadásukat a társadalomban.
FELHÍVÁS
A Vezetéstudomány szakfolyóirat évente legfeljebb két tematikus számot és két sorszámon felüli különszámot jelentet meg. A tematikus számok a hazai tudományos élet egy-egy kiemelkedő, kurrens kutatási fókuszterületét mutatják be, a sorszámon felüli különszámok pedig egy-egy meghatározó szellemi műhely (egyetemi intézet vagy kutatócsoport) munkásságára hívják fel a szakmai közönség figyelmét.
Kérjük, hogy ha a 2026-os LVII. évfolyamban tematikus vagy különszám megjelentetését szeretné kezdeményezni, 2025. április 15-ig jelentkezzen szerkesztőségünknél.
Bővebb információk a felhívásról a honlapunkon található.