A ma megjelent cikk bemutatja a Corvinus Gellért Campusán idén megnyílt Makerspace-t. A szakmai műhely vezetője szerint két fontos üzenete van a helynek: egyrészt egy gazdasági-társadalomtudományi egyetemen technológiákról általában nincs vagy kevés tapasztalata van a hallgatóknak, a gyártástechnológiákról általánosságban lehet beszélni, de megtanulni, hogy hogyan lehet valamit megtervezni, létrehozni a gyakorlatban, arra már nincs lehetőség. Itt viszont érdekes és hasznos megtapasztalás átélni és megtanulni, hogyan hozhatunk létre kézzelfogható tárgyakat. Másrészt a Makerspace-nek van egy nagyon hasznos üzenete:
Élünk egy digitális világban, egy digitális zajjal, és mindenre nagyon kevés időt tudunk szánni, nagyon ideális, ha az ember képes kiszakadni ebből. Illetve nagyon jó, ha hús-vér emberek vesznek minket körül, és közösen alkotni tudunk.
Hozzátette:
Érdekes megtapasztalás volt, ahogy az egyetem MBA-képzésén részt vevő vállalati közép- és felsővezetők a részükre tartott programozókurzust mennyire szerették és afelől érdeklődtek, hogy milyen formában lehet azt megismételni.
Komár Zita, a Corvinus Marketing- és Designkommunikáció Tanszékének adjunktusa pedig az Indexnek azt is kiemelte, hogy oktatóként és magánszemélyként a közösségi tér egyik legnagyobb előnye, hogy szellemi munkát végeznek, és mégis látják az egész folyamatot lépésről lépésre, ahogy ténylegesen használnak egy technológiát.
Ez a kézzelfoghatóság a mai világban sokszor nagyon hiányzik.
A Makerspace 16-féle programára itt lehet jelentkezni, hallgatók, oktatók és szolgáltató területi munkatársak számára is nyitott.