Ugrás a fő tartalomra
Vissza a hírekhez

Megjelent a Vezetéstudomány legújabb, 2024. decemberi száma

2024-12-18 13:37:00

A havonta megjelenő Vezetéstudomány szakfolyóirat a gazdálkodástudomány és a vezetéselmélet meghatározó, 55 éves múltra visszatekintő, MTA “A” kategóriába sorolt tudományos lapja.
Budapesti Corvinus Egyetem

A folyóiratban megjelenő cikkek a szervezetek működésének számos aspektusát vizsgálják: a struktúra, a folyamatok és a teljesítmény vonatkozásai mellett egyforma figyelmet szentelve a kulturális, magatartási és technológiai kérdéseknek. A Vezetéstudomány fontos értéknek tartja multidiszciplináris hátterét, a gazdálkodástudomány nézőpontja mellett épít a szociológia, a pszichológia, a közgazdaságtan, a politikatudomány és a kommunikációelmélet eredményeire is. 

A folyóirat teljes tartalma elérhető online a Vezetéstudomány folyóirat honlapján. Weboldalunkon tájékozódni lehet a kéziratok beküldésével kapcsolatos információkról és a szerzői útmutatóról is. Aki szívesen értesülne havonta a legfrissebb szám tartalmáról és a különszám felhívásokról egy rövid e-mailben, az feliratkozhat hírlevelünkre is. 

A legfrissebb, decemberi szám tartalma (LV. évfolyam 12. szám): 

Vörösmarty Gyöngyi – Tátrai Tünde 

A tanulmány középpontjában annak vizsgálata állt, hogy az üzleti életben a szervezetek beszerzéseinél az etikusság, az egyes etikai problémák hogyan változtak meg az elmúlt évek világgazdasági és ellátási problémáinak hatására. 

Sipos Norbert Venczel-Szakó TímeaBankó Zoltán 

A szerzők kutatásának célja, hogy nemzetközi kontextusban vizsgálják a kis- és középvállalkozások (KKV-k) exportjához kapcsolódó vállalati humán tényezők szerepét. 

Koloszár László Mitev Ariel Zoltán – Takácsné György Katalin – Wimmer Ágnes 

A szerzők cikkükben a tudományos diákköri (TDK) tevékenység folyamatát tekintik át és elemzik a kompetenciafejlesztés és a hallgatói élmény szempontjából, a közgazdaságtudományi területen szervezett konferencián részt vevő hallgatók véleményével is illusztrálva azt. 

Szanyi-Gyenes Xénia  

Jelen tanulmány célja a hazai vállalatok versenyképességének elemzése, fókuszálva a nemzetköziesedés aspektusára. A kutatás célja volt, hogy minél komplexebb képet kapjon a Magyarországon működő szervezetek és vezetők működési gyakorlatáról, a jövő szervezetére és vezetőjére vonatkozó elképzelésekről. 

Csuvár Ádám Zilahy Gyula 

A szerzők tanulmányukban a prosumption vállalati vonatkozásait vizsgálják a stakeholder elmélet és az üzleti modell koncepcióját segítségül hívva egy esettanulmányon, nevezetesen a háztartási méretű erőművek terjedésének példáján keresztül. 

Kövesse az “55 éves a Vezetéstudomány” folyóirat Facebook oldalát! 

Folyóiratunkat 1970-ben az Országos Vezetőképző Intézet alapította Vezetőképzés címmel, így idén, 2024-ben már az 55. évfolyamot olvashatjuk. Szeretnénk az idei jubileumról méltóképpen megemlékezni és 2024 során feleleveníteni a lap 55 éves történelmét.  

Az utolsó hónapban is több izgalmas cikket osztunk meg olvasóinkkal a legutóbbi évfolyamokból. 

Heti cikksorozatunk elérhető a Vezetéstudomány Facebook oldalánszeretettel várjuk követőink között! 

Vágólapra másolva
X
×