Újabb egyetemi bajnoksági sportsikerek

2024-05-14 15:53:00

Birkózásban és teniszben is dobogós helyet szereztek hallgatóink.
Budapesti Corvinus Egyetem

Május első hétvégéjén a Kozma István Magyar Birkózó Akadémia adott otthont a birkózó Magyar Egyetemi és Főiskolai Bajnokságnak. Amatőr SZF. 80 kg-ban Szarka Miklós és Virág Ákos, míg Amatőr SZF. 90+ kg-ban Kovács Bulcsú képviselték a Corvinus színeit.

Ákos meg tudta védeni tavalyi első helyezését, így idén is ő állhatott a dobogó felső fokára. Miki és Bulcsú tisztes helytállással szoros meccseket követően az előkelő 5. helyen zártak.

Dobogós képen a győztes: Virág Ákos (fehér póló)

A Corvinus csapat:

Május 4-én rendezték a BME Bogdánfy utcai telephelyén a tenisz Budapesti Egyetemi és Főiskolai Bajnokságot. A szabadtéri szezon nyitóversenyén remekeltek egyetemünk hallgatói.

Férfi egyéni versenyszámban két hallgatónk is felállhatott a dobogóra: aranyérmes lett Majerusz Ádám, a bronzérmet pedig Konkoly Márton Barnabás nyakába akasztották az eredményhirdetéskor.

Kupával a kezében: Majerusz Ádám, bronzéremmel a nyakában Konkoly Márton Barnabás”: