Véget ért az American Society for Public Administration (ASPA) 8. Fiatal Tudósok Workshopja a Corvinuson

2024-07-12 13:54:00

Kiemelkedő előadások és gyümölcsöző együttműködés, valamint tudományos fejlődés jellemezték az ASPA 8. Fiatal Tudósok Workshopját

A kiváló előadásokon való részvétel és a 2024-es nemzetközi fiatal ösztöndíjas évfolyammal való munka új színt hoztak a tudományos munkánkba

– mondták a szervezők és az Amerikai Közigazgatási Társaság (ASPA) tagjai, miután a múlt héten sikeresen lezárult a 8. ASPA Fiatal Tudósok Workshopja (YSW) a Corvinus Egyetemen.

Dr. Patria Lancer-Julnes, az ASPA elnöke, az Új-mexikói Egyetem Közigazgatási Iskolájának igazgatója (University of New-Mexico, School of Public Administration), és Hajnal György, a Corvinus Egyetem Közpolitika Tanszékének vezetője, egyben a rendezvény házigazdája, a nemzetközi együttműködés döntő szerepét hangsúlyozta a szakterületen. Arra bátorították a 13 résztvevő fiatal ösztöndíjast, hogy használják fel ezt az intenzív munkát arra, hogy bővítsék szakmai kapcsolatukat a többi ösztöndíjassal, illetve a mentoraikkal.

Az ASPA YSW tudományos szempontból szigorú platformot biztosít a kutatások bemutatására és értékelésére, valamint hálózatépítésre a közigazgatás, a közmenedzsment és a közpolitika, valamint a kapcsolódó részterületek fiatal tudósai számára.

A négynapos intenzív program során a résztvevők kétszer mutatták be kutatásukat és azokról minden alkalommal visszajelzést kaptak a mentoroktól illetve társaiktól is.  Végül, a záró prezentációjukban mutatták be az szakmai együttműködés eredményét, melyet a mentorok díjaztak.

A 2024-es 8. ASPA Fiatal Tudósok Workshopon átadott díjak:

Best Paper:

• Hang Qi (University of Macau) “Understanding Public Attitudes toward Redistribution: Analysis by Ideological Subgroups.”

Honorable Mention: Merlene-Patrice Bourdeau-Quispe (H. Humphrey School of Public Affairs, University of Minnesota): “The Naked Truth about Budget Maneuvers: Evidence from U.S. State Governments 2015-2019.”

Best Presentation:

• Jiaqi Zou (Corvinus University of Budapest): Value, Recognition and Performance

Honorable mention: Ákos Holányi (Ludovika University of Public Service and HUN-REN Centre for Social Sciences): Revising Central European Unpolitics: the Case of the EU’s Pact on Migration and Asylum

A 2024-es ASPA Fiatal Tudósok Műhelye mentorai:

Dr. Jessica Sowa – a University of Delaware, John Biden School of Public Policy and Administration professzora; a Perspectives on Public Management and Governance folyóirat főszerkesztője

Dr. Kendra Stewart – a politikatudományok és közigazgatás professzora, a Joseph P. Riley Jr. Center for Livable Communities igazgatója a Charlestoni Egyetemen

Dr. John Bartle – emeritus dékán a Nebraska-omahai Egyetemen, a College of Public Affairs and Community Service; az ASPA választott elnöke,

Dr. Harvey White – egyetemi tanár, Delaware-i Egyetem Biden School of Public Policy and Administration

Dr. Bartha Attila – egyetemi docens, a Közgazdálkodás és Közpolitka Szak szakfelelőse, Budapesti Corvinus Egyetem

Dr. Hajnal György – egyetemi tanár, tanszékvezető, Budapesti Corvinus Egyetem, Közpolitka Tanszék

Felejthetetlen hét a világ minden tájáról érkező kiváló tudósokkal, a közigazgatásban való tudás és együttműködés előmozdítása: ez volt dióhéjban a 8. ASPA Fiatal Tudósok Műhelye.

GEN.:2024.07.16. - 09:55:41