A folyóiratban megjelenő cikkek a szervezetek működésének számos aspektusát vizsgálják: a struktúra, a folyamatok és a teljesítmény vonatkozásai mellett egyforma figyelmet szentelve a kulturális, magatartási és technológiai kérdéseknek. A Vezetéstudomány fontos értéknek tartja multidiszciplináris hátterét, a gazdálkodástudomány nézőpontja mellett épít a szociológia, a pszichológia, a közgazdaságtan, a politikatudomány és a kommunikációelmélet eredményeire is.
A legfrissebb LIV. évfolyam 2. szám tartalma:
– Krenyácz Éva
A szerző jelen kutatásában a kórházi controlleri funkciót mutatja be, kitérve a feladatokra és elvárásokra, illetve arra, hogy léteznek-e hazánkban a nemzetközi szakirodalomban megismert hibrid controllerek.
– Győri Zsuzsanna – Juhász Tímea – Szegedi Krisztina
A kutatásból átfogó képet kapunk a családbarát foglalkoztatási szemlélet vizsgálatáról a magyar felsőoktatás területén.
– Pogácsás Péter – Szepesi Balázs
A szerzők kutatásukban a koronavírus-járvány és a válság magyar kis- és középvállalkozásokra gyakorolt hatását vizsgálták, azok válságálló- és reagálóképessége, valamint alkalmazkodási stratégiái vonatkozásában.
– Nemes Zsófia – Széchy Anna
A cikk áttekintést ad többek között a karbonárazás elméletéről és gyakorlatáról, különböző alkalmazási területeiről, illetve az árak alakulásáról.
– Kárpáti Zoltán – Drótos György
A szerzők tanulmányából kiderül, hogy milyen erőforrás- és képességváltozásokon kell keresztül mennie egy közepes méretű családi vállalkozásnak a professzionalizálódás folyamata során.
A folyóirat teljes tartalma elérhető online a Vezetéstudomány folyóirat honlapján. Weboldalunkon tájékozódni lehet a kéziratok beküldésével kapcsolatos információkról és a szerzői útmutatóról is – az empirikus kutatásokra épülő tanulmányokat és a szisztematikus, módszertanilag megalapozott elméleti áttekintéseket folyamatosan várjuk.