Tárik Meszár bemutatkozása

Szervezeti egység: Corvinus Institute for Advanced Studies, Eurázsia Központ

Szakmai végzettség: Arabisztika mesterszakos bölcsész

Rövid bemutatkozás:

Felsőoktatási tanulmányaimat az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi karán kezdtem keleti nyelvek és kultúrák szakon, esztétika minorral. A képzés során az arab nyelven kívül elmélyült ismereteket szereztem az iszlám világ és civilizáció területén. 2016-ban felvételt nyertem az ELTE BTK arabisztika mesterképzési programjára, ahol 2019-ben állami kitüntetéses diplomával végeztem. Az egyetem alatt a Magyar Honvédség és a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság megbízásából tolmács-szakértő munkakörben is tevékenykedtem. 2020-ban felvételt nyertem az ELTE BTK Nyelvtudományi Doktori Iskola Arabisztika oktatási programjára. Fő kutatási témám a Közel-Keleten élő etnikai- és vallási kisebbségek helyzete, konkrétabban az iraki asszír keresztények és az egykor Irakban élt zsidó közösség történelme, szociális viszonyai, nyelvhasználata, szociolingvisztikai jellegzetességei. Ezen felül az arab nyelvvel és annak dialektusaival, valamint az arab világ nemzetközi kapcsolataival és a világgazdaságban betöltött szerepével is foglalkozom. 2021. márciusa óta a Budapesti Corvinus Egyetem Eurázsia Központ kutatójaként tevékenykedem. Munka mellett figyelmet fordítok a testedzés különböző módozataira, nevezetesen teniszezek, futok és edzőterembe járok.

Részletes szakmai önéletrajz, publikációs lista/link: hu_Publikacios_lista.pdf néletrajz-TM-2021.docx

GEN.:2024.07.27. - 12:29:47