World Science Forum 2024 – Tudománydiplomácia Konferenciasorozat
A 2024-es World Science Forum – Tudománydiplomácia Konferenciasorozat és az Ázsia–Európa Fiatal Kutatók Szemináriuma a Közép-európai Innovációs és Technológiai Tudományos Társaság (CESSIT), a Tempus Közalapítvány (TPF), az Ázsia–Európa Alapítvány (ASEF), a Doktoranduszok Országos Szövetsége (DOSZ), a Budapesti Corvinus Egyetem (CUB), a Ludovika Nemzeti Közszolgálati Egyetem és az Edutus Egyetem együttműködésében kerül megrendezésre. Az események célja pedig a tudáscsere és a tudománydiplomácia kontextusában az oktatás, kutatás és fejlesztés jövőbeli együttműködési lehetőségeinek feltárása.Időpont: 2024. november 18–20.
Helyszín: programonként változó
PROGRAM
1. NAP: 2024. NOVEMBER 18. (HÉTFŐ)
Cím: Tudományos versenyképesség: Az európai felsőoktatás, kutatás és fejlesztés jövője – a pályakezdő kutatók perspektívái (ENG)
Helyszín: Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Főépület, Zrínyi Konferenciaterem
Leírás: A konferencia első napja a pályakezdő kutatók felsőoktatásban és kutatásban betöltött szerepére és jövőképére összpontosít. Célja a párbeszéd megteremtése a felsőoktatás és KFI szereplői, a szektorális irányítás, az intézmények és a pályakezdő kutatókat képviselő szervezetek között, hogy feltárja, hogyan képzelhetjük el a felsőoktatás jövőjét Magyarországon és Európában, milyen eszközökre és beavatkozásokra van szükség, valamint milyen bevált gyakorlatok figyelhetők meg európai, nemzeti és intézményi szinten.
Kiemelt panel: Együttműködés és versenyképesség a tudomány- és technológiai diplomáciában (13:00 – 14:00)
A panel bemutatja az Ázsia–Európa Tudomány- és Technológiai Diplomácia Jelentés első megállapításait. A Riport több mint 40 ország tudományos és technológiai diplomáciai stratégiáit, prioritásait, szakpolitikai eszközeit és teljesítményét térképezi fel Ázsiában és Európában, az Európai Unióban és az ASEAN-ban. A panelbeszélgetések betekintést nyújtanak az ázsiai országok nézőpontjába a tudománydiplomácia megközelítéseiről, valamint javaslatokat tesznek a két régió közötti együttműködés erősítésére.
További információ az esemény programjáról: https://dosz.hu/hir/academic_competitiveness
2. NAP: 2024. NOVEMBER 19. (KEDD)
Téma: Együttműködés és versenyképesség: A tudomány, technológia és innováció diplomácia jövője (ENG)
Helyszín: Budapesti Corvinus Egyetem, Főépület, Faculty Club
Leírás: A második napi konferencián előadások és beszélgetések hangzanak el olyan kulcstémákról, mint a városvezérelt tudománydiplomácia, a tudománydiplomácia történelmi kontextusa, az innovációs ökoszisztémák és a jövőbeni tudománydiplomáciai stratégiák. Ezek a témák betekintést nyújtanak abba, hogy a helyi és városi szintű tudománydiplomáciai erőfeszítések hogyan járulnak hozzá a szélesebb körű nemzetközi kezdeményezésekhez, a régiók közötti tudománydiplomácia fejlődésébe, sikeres innovációs ökoszisztémák modelljeibe, és megvitatják a tudománydiplomácia szerepének kormányzati erősítését célzó stratégiákat.
További információ az esemény programjáról: Budapesti Corvinus Egyetem
3. NAP: 2024. NOVEMBER 20. (SZERDA)
Délelőtti szekció (9:00 – 11:30): Kontinenseket összekötő tudomány előmozdítása: Az Ázsia–Európa tudománydiplomácia jövője (ENG)
Helyszín: Díszterem, Pesti Vigadó
Délutáni szekció (14:00 – 15:30): Oktatási és kutatási hálózatok: A tudománydiplomácia útjának kikövezése, a tudomány iránti bizalom erősítése a kormányzásban és a nemzetközi kapcsolatok előmozdítása
Helyszín: Lecture Hall, MÜPA Budapest
A harmadik nap a World Science Forum hivatalos kísérőrendezvényeit foglalja magában, melyek célja a tudománydiplomáciáról és az Ázsia és Európa közötti együttműködés előmozdításáról szóló párbeszéd elősegítése. Ezeken az üléseken rangos szakpolitikai döntéshozók, diplomaták, akadémiai vezetők és tudománydiplomáciai szakértők vesznek részt, hogy megvitassák a határokon átnyúló és kontinenseken átívelő tudományos, innovációs, kutatási és oktatási együttműködés előmozdításának kulcsfontosságú lehetőségeit és kihívásait.
További információ az esemény programjáról: https://worldscienceforum.org/
A konferencia tevékenységeit a „Catalysing Science Diplomacy: New Career Perspectives, Curricula and International Partnerships” című projekt (2023-1-HU01-KA220-HED-000165139) támogatja, amelyet az Európai Unió társfinanszíroz.
Grafika: Home | World Science Forum